reklama

Český fotbal ovládl chaos. Důležité je, kdo už byl na poště

Jan Halama. Na poště prý žádný dopis nenašel, zajde tam znovu (na snímku ještě v dresu Budějovic v souboji s tehdejším sparťanem Václavem Kadlecem) Jan Halama. Na poště prý žádný dopis nenašel, zajde tam znovu (na snímku ještě v dresu Budějovic v souboji s tehdejším sparťanem Václavem Kadlecem) autor: ČTK
Insider: Hráči suspendovaní kvůli obviněním v sázkařské aféře hrají vesele dál. Jak je to možné?

Praha - Český fotbal ovládla anarchie a chaos. Disciplinární komise FAČR zastavila počátkem října činnost 11 fotbalistům obviněným z korupce v souvislosti se sázkařskou aférou.  Přesto šest z nich o víkendu opět hrálo. Halama nastoupil za Bohemians Praha, Bíro, Macháček a Kodeš za Litvínov, Brožík za Lovosice a Chalupa za Roudnici.

Deník Insider v pondělním vydání cituje předsedu Disciplinární komise Richarda Bačka, který naznačuje, že si obvinění hráči úmyslně nevyzvedávají na poště dopisy, ve kterých jim komise poslala oznámení o tom, že nesmějí až do vyšetření případu hrát.

Výhledově tedy fotbalistům hrozí tresty za neoprávněné starty, píše Insider.

Dopisy rozeslal sekretář disciplinárky v pátek 4. října. A to 11 fotbalistům, obviněným policií z korupce. (Dvanáctým je Jan Leligdon, který již není členem FAČR.)

Seznam obviněných

Ondřej Bíro
Vítězslav Brožík
Jan Halama
Jan Hanzal
Jaroslav Chalupa
David Jablonský
Daniel Kaplan
Karel Kodeš
Lukáš Křeček
Jan Leligdon
Michal Macháček
David Placák
Michal Káník
Jan Kalenda

Zbyněk Hauzr
další jména jsou zatím neznámá

V dopise informoval hráče, že jim komise zastavila činnost až do vyšetření případu.

„Bezpečnější doručení už by mohlo proběhnout jen při použití osobního kurýra… Zásilky na adresy jednotlivých fotbalistů zcela jistě odešly, lze se tedy domnívat, že si je nepřevzali,“ cituje Insider Bačka. Naznačuje tak, že fotbalisté „najeli“ na v Česku léta oblíbený model „když si úřední obálku nepřevezmu, nikdo na mě nemůže“. Jenže to už nějaký ten pátek neplatí.

Nabízí se otázka, proč o zastavení činnosti jejich hráčů nebyly informovány samy kluby. „Disciplinární řád jasně stanoví, že informován musí být hráč. Proto jsme to oficiální formou sdělili hráčům. Všechny kluby, kterých se to týkalo, byly ovšem neoficiálním způsobem informovány také,“ uvedl Baček.

„Neoficiálních informací je spousta, ale podle řádu je podstatné, kdy je o případném trestu oficiálně vyrozuměn hráč. Náš fotbalista Honza Halama byl na poště minulé pondělí a nic tam nebylo. Pak měl další, jiné povinnosti, takže si na tu poštu dojde zase dneska,“ řekl deníku Insider Michal Dyml, manažer druholigového klubu Bohemians Praha.

Čtěte podrobně v Insideru zde – co bude s obviněnými fotbalisty a proč jim nehrozí pětileté, ale patnáctileté tresty

Deník INSIDER

Pokud nemáte svůj přístup, můžete si deník Insider předplatit zde.

1 den – 9 Kč objednat
1 měsíc – 190 Kč objednat
1 rok – 890 Kč objednat

DENÍK INSIDER originální obsah z dílny Aktuálně.cz pro vaše čtečky, tablety a další digitální zařízení

reklama