reklama

Český sudí rozplakal sedmnáctiletého brankáře, vyloučil ho při rozstřelu. Skandál, zuří Irové

Naštvaní Irové u rozhodčího Zbyňka Proskeho Naštvaní Irové u rozhodčího Zbyňka Proskeho autor: twitter
Jimmy Corcoran chytil na ME do 17 let vítěznou penaltu, jenže Zbyněk Proske mu dal červenou kartu za to, že opustil čáru, a střelu nechal opakovat...

Londýn/Praha - Český fotbalový rozhodčí Zbyněk Proske pořádně vytočil mladé irské fotbalisty do 17 let, když jim při penaltovém rozstřelu čtvrtfinále mistrovství Evropy proti Nizozemsku vyloučil brankáře Jimmyho Corcorana.

Utkání na stadionu v Chesterfieldu skončilo 1:1, rozhodnout musely penalty. Irové začínali, neproměnili hned první pokus, pak se střelci nemýlili. Jenže v poslední sérii neuspěl Nizozemec Daishawn Redan a vypadalo to, že se v rozstřelu bude pokračovat.

Jenže Corcoranovu euforii uťal Proske. Brankáři dal žlutou kartu za to, že údajně vystartoval proti míči ještě předtím, než Redan kopl do balonu. A protože pro něho byla druhá, mladého Ira vyloučil a penaltu nařídil opakovat!

Nejen Corcoran nemohl uvěřit vlastním očím, a protože v rozstřelu není umožněno střídání, musel se slzami v očích předat brankářský dres obránci Oisinu McEnteemu. Ten proti Redanovi neuspěl a zatímco Nizozemci začali slavit, naštvaní Irové včetně trenéra Martina O'Neilla, bývalého kouče Celtiku či Aston Villy, vyrazili spílat českému arbitrovi…

"Tohle rozhodnutí mi hlava nebere. Jeho levá noha je jasně na čáře. Netuším, proč mu dal druhou žlutou kartu," divil se na Twitteru obránce Hullu a irského áčka David Meyler.

"Musíte být bídák, když za tohle dáte červenou kartu sedmnáctiletému klukovi, který právě chytil vítěznou penaltu," napsal na Twitter fanoušek Alasdar Fitz. "Jeho noha je na čáře. Nemůžu tomu uvěřit. Irsko zase okradeno UEFA, nic nového," přidal uživatel s přezdívkou Evan.

reklama