reklama

Čeští fotbalisté bez angažmá jsou nejlepší v Evropě

Radující se český výběr. Radující se český výběr. autor: Facebook Markéty Haindlové
Český výběr ovládl turnaj FIFPro, neoficiální mistrovství Evropy hráčů bez angažmá, když ve finále zdolal po penaltách Španěly.

Nizozemsko - Český fotbalový tým složený z hráčů bez angažmá ovládl turnaj FIFPro, který jim má sloužit k získání práce. Podceňované družstvo nakonec překvapilo všechny favority a stalo se tak neoficiálním mistrem Evropy hráčů bez zaměstnání.

Ve finále výběr trenéra Vernera Ličky porazil Španělsko 7:6 po penaltovém rozstřelu, v normální hrací době skončilo utkání 1:1.

Češi přitom nebyli daleko od prohry a smutku. Ještě minutu před koncem základní hrací doby prohrávali 0:1, jenže pak za hranicí pokutového území napřáhl Jiří Jarošík, jehož střela skončila až v brance. V penaltách pak bylo šťastnější české družstvo, které k vítězství dotlačil brankář Fryšták.

Český tým hrál pod Českou asociací fotbalových hráčů (ČAFH), kterou vede Markéta Haindlová.

Na cestě do finále vyřadil Rumunsko, Portugalsko, Švýcarsko, Francii.  V českém výběru se ocitli například dva vicemistři světa do 20 let z turnaje v Kanadě v roce 2007 Fryšták a Kubáň, stejně tak i hráči se zkušenostmi z českého reprezentačního A-týmu Jarošík či Kušnír či další bývalý sparťan Jeslínek.

Finále turnaje FIFPro
Česká republika - Španělsko 1:1, na penalty 7:6

Branka ČR: 89. Jarošík, rozhodující penalta: Vacek.

Sestava ČR: Kotěra (46. Fryšták) – Kušnír, Jarošík, Turek, Jánošík (Koukal) – Kabele (Jeslínek), Ježdík, Kubáň – Vacek, Střihavka (Zeman), Engelmann (Veselý). Trenér Lička.

Takhle slavil na svém Facebooku bývalý brankář Bohemians a nynější sportovní ředitel České asociace fotbalových hráčů Dominik Rodinger:

Před dvěma lety jsem rozvážel sushi a myl nádobí v sushiupgrade.... Jdi za svým snem, veř si a hlavně zůstaň svůj i když se to ostatním nelíbí - potom můžeš slavit jako MY dnes ;)!

Posted by Dominik Rodinger Čafh on 18. červenec 2015
reklama