Soupeři Sparty, Plzně i Liberce se v generálkách trápili

18. 8. 2012 23:19
Soupeři českých týmů ve 4. kole Evropské ligy si vedli se střídavými úspěchy. Feyenoord a Dněpr jen remizovali, Lokeren vyhrál.
Feyenoord Rotterdam, ilustrační foto

Praha - Nepříliš vydařenou generálku na čtvrteční úvodní utkání 4. předkola Evropské ligy proti pražské Spartě odehráli fotbalisté Feyenoordu Rotterdam.

Feyenoord ztratil první body

Ve 2. kole nizozemské ligy jen remizovali doma s Heerenveenem 1:1 a připsali si první bodovou ztrátu v nové sezoně. S Feyenoordem to přitom během utkání vypadalo ještě hůř.

V 76. minutě musel ze hřiště po červené kartě Joris Mathijsen, který prožil nepovedený debut v novém klubu. Hosté následně z penalty otevřeli skóre, aspoň bod zajistil favoritovi pět minut před koncem Ruben Schaken.

Feyenoord nastoupil v sestavě: Mulder - Janmaat, Mathijsen, Indi, Nelom - Vormer, Immers (86. Kongolo), Clasie - Schaken, Fernandez (64. Leerdam), Cissé (64. Cabral).

Také ukrajinský Dněpr jen remizoval

Více než bod nevytěžili v generálce na čtvrteční souboj s Libercem ani fotbalisté Dněpru Dněpropetrovsk, kteří v ukrajinské lize remizovali 0:0 na půdě Krivého Rohu a nevyužili šanci se alespoň dočasně posunout do čela tabulky.

Dněpr, za který nastoupili také reprezentační brankář Jan Laštůvka a stoper Ondřej Mazuch, ani v šestém kole soutěže nepoznali porážku a v neúplné tabulce zůstávají na třetí příčce.

Španělský trenér Juande Ramos do utkání postavil sestavu: Laštůvka - Mandzjuk, Mazuch, Odibe, Denisov (46. Strinič) - Olijnik (88. Alijev), Giuliano, Rotaň, Konopljanka - Kalinič (64. Zozulja), Matheus.

Lokeren vyhrál a už je čtvrtý

To soupeři plzeňské Viktorky ve stejné fázi Evropské ligy - belgickému Lokerenu - se vedlo lépe. Vítěz poháru porazil na domácím hřišti Mechelen 2:1 a v neúplné tabulce po čtyřech kolech poskočili na čtvrté místo.

Lokeren vykročil za druhou ligovou výhrou v sezoně dvěma brankami mezi 61. a 64. minutou. Skóre otevřel Miloš Marič, pojistku přidal Harbaví.

Trenér Peter Maes nasadil sestavu: Barry Boubacar - Galitsios, Mijat Marič, Taravel, De Bock - Persoons - De Pauw (46. Patosi), Overmeire, Miloš Marič (72. Leko) - De Ceulaer, Harbaví (78. Mokulu).