reklama

Sivok: Mám nabídky od osmi klubů, nejradši bych do Španělska

Trénink repre: Tomáš Sivok Trénink repre: Tomáš Sivok autor: Zlata Vostrá
Hostem v online rozhovoru se čtenáři Aktuálně.cz byl reprezentační fotbalový obránce Tomáš Sivok.

Praha - Sparta? Španělsko? Nebo do Premier League za trenérem Slavenem Biličem? Budoucnost českého reprezentačního obránce Tomáše Sivoka je zatím otevřená.

Jak přiznal v online rozhovoru se čtenáři Aktuálně.cz, má nyní na stole osm různých nabídek, ze kterých bude vybírat.

"Je to otevřené, do reprezentace se tím zase nechci moc zaobírat. Pořád se ještě něco objevuje. Možnost jít do Sparty tu je, ale klidně to může být až za rok uvidíme. Vyřeším to až po srazu," prohlásil Sivok v rozhovoru, jehož kompletní přepis najdete níže.

Ptejte se reprezentačního obránce Tomáše Sivoka

13:55

? luznas - 9. 6. 2015 5:43 Zdravím, chtěl jsem se zeptat, s kým se vám v kariéře hrálo ve stoperské dvojici nejlépe a zda - li si nemyslíte, že by již brzy měl dostat v repre áčku příležitost Tomáš Kalas? Přeji pevné zdraví a ať v létě vybere správně :-)

Tomáš Sivok: Nejvíc jsem se asi naučil od Tomáše Řepky. A pak ještě s jedním tureckým stoperem ve Feneru. Tomáš určitě, když bude mít výkonnost, tak proč ne. Myslím, že věk nerozhoduje.

? Milda - 9. 6. 2015 6:43 Ahoj. Byl bych moc rád a určitě i všichni SPARŤANI aby jsi se vrátil do Sparty a vrátil jí tam kam patří a "provinční týmy" hrály jen o druhé místo. Jak je velká šance že oblékneš rudý dres už teď v létě? Dík a přeju hodně štěstí a zdraví! ať to bude kdekoli.

Tomáš Sivok: Moc děkuju. Je to otevřené, do reprezentace se tím zase nechci moc zaobírat. Pořád se ještě něco objevuje. Ta možnost tu je, ale klidně to může být až za rok uvidíme. Vyřeším to až po srazu.

? Marek - 9. 6. 2015 9:43 Dobrý den, můžete alespoň rámcově naznačit, kolik vážných a konkrétních nabídek na angažmá se vám nyní sešlo?

Tomáš Sivok: Kdybych počítal konkrétní, tak nějak kolem osmi.

? Filip - 9. 6. 2015 9:46 Zdravím... Jak se s vámi rozloučil klub a fanoušci?

Tomáš Sivok: Bylo to pro mě překvapení. Bylo mi oznámeno, že hraji poslední zápas, trenér mě vystřídal v 88. minutě, je škoda, že nemáme svůj vlastní stadion, hráli jsme v Ankaře, ale i tak mě fanoušci vyprovodili. Dokonce i novináři se loučili a fanoušci přišli potom i na letiště. Kdyby mi to někdo v lednu řekl, že se budu takhle emotivně loučit, tak bych nevěřil. Musím poděkovat hlavně trenérovi, který za mnou stál a byl to jeden z nejlepších, pod kterým jsem trénoval.

? Kocék - 9. 6. 2015 10:42 Ahoj Tome, je to už dávno, ale můžeš se zpětně vrátit k aféře "gumové rukavice"? Všude jsem četl mraky nadávek vůči Tobě, ale já si myslím, že to byl nápad redakce Hattricku a nikoli Tvůj, je to tak? Díky a na podzim na Letné ahoj.

Tomáš Sivok: Tak nějak to bylo. Ale spíš to mělo být z hecu, nemyslel jsem to zle. Tehdy mi bylo 21 let, takže jsem neměl moc rozum. Dnes už bych to neudělal. Ke Slavii chovám respekt, žádnou nenávist. Tehdy jsem se nechal trochu unést a musím si ty následky nést. Chápu, že ty reakce tehdy byly vyhrocené.

? Hřebíček - 9. 6. 2015 10:58 Poslední dobou se u nás usilovně straší muslimy. Jakou s nimi máte zkušenost z Turecka vy? Bál byste se, kdyby pár set uprchlíků ze Sýrie přijelo do Čech nebo vám to přijde jako hysterie?

Tomáš Sivok: Já jsem nikdy v Turecku neměl problém. Asi jsou dva druhy muslimů, ti radikálnější a umírněnější. Takovou zkušenost jako měl Michal Kadlec s přestřelkou, jsem neměl. Já osobně jsem se nikdy za těch sedm let nebál, užil jsem si to tam.

? cafů - 9. 6. 2015 11:00 Kdybyste měl srovnatelné nabídky ze všech předních soutěží, která liga by vás nejvíc lákala? Anglie, Španělsko, Německo?

Tomáš Sivok: Asi bych se rozhodl pro Španělsko, kdyby se ozval nějaký lepší tým, v Anglii by to bolelo zvlášť, pokud by to byl nějaký slabší tým. Mám rád kombinační hru, takže Španělsko.

? Liquére - 9. 6. 2015 11:03 Istanbul je krásné město a žít se tam musí fajnově. Umíš si představit, že bys kývnul na nabídku Fenerbahce nebo Galatasaraye, nebo by tě to ani nenapadlo? Bylo by to asi trochu nebezpečný, co?

Tomáš Sivok: Kdyby ta nabídka byla, tak asi jo. Všechny kluby jsou velké a jsem cizinec a to derby tolik neprožívám. Snad by to vzali i fanoušci, protože já bych tam klidně pokračoval, kdybych mohl, ale vedení už nechtělo, takže by vyčinili spíš jim než mně.

? FilipACS - 9. 6. 2015 11:11 Ahoj Tome, už jsi překecal manželku ? :-) v Pařížský prej otevřeli pár novejch obchodů :-)
věřim, že se vrátíš domů a dovedeš nás do Ligy mistrů

Tomáš Sivok: Kdybych se rozhodl, že půjdu do Sparty, tak by to určitě tolerovala. Na druhou stranu nejsem sobec, musím se ohlížet i na rodinu. Já to v rozhovorech trochu zlehčoval. Máme to v rodině tak, že já jsem ten živitel a oni se mě snaží nějak tolerovat.

? Hřebíček - 9. 6. 2015 11:20 Sivok-Holek - to by byla obrana snů! Ještě rovnou na srazu překecej Rosu, ať nám jde hrát špílmachra a Liga mistrů otevírá své brány! Což?

Tomáš Sivok: Uměl bych si to představit, všechno jsou to dobří hráči, s Rosou jsou to zatím také jen spekulace, ale někdy, kdo ví, proč ne.

? Petr Holý - 9. 6. 2015 11:23 Tomáši, když uvažujete o návratu do Sparty, nemáte strach, že by jste dopadl jako R.Kováč, který po většinu jarní části seděl na lavičce?

Tomáš Sivok: Je to fotbal, stát se to může, nikdo nemá místo jasné. I já jsem se musel v minulosti všude o místo poprat. Ale věřím si, že za sebou něco mám a že bych na lavici neseděl, snad bych se dokázal prosadit.

? Miroslav Pelta - 9. 6. 2015 11:33 Ahoj Tome máš nabídky od jiných českých klubů než od Sparty ? Nemusíš jmenovat.

Tomáš Sivok: Ne. Ještě jsem se ptal Míry Pelty, jestli mi dá nabídku do Jablonce, ale zatím čekám :))

? Petr - 9. 6. 2015 11:44 Dobrý den, co, podle Vás, nejvíc chybí české lize? Peníze? Diváci? Kvalitní hráči?

Tomáš Sivok: Asi všechno. Když jsou peníze, tak se dají koupit kvalitní hráči a ti zase přitáhnou diváky. Všechno je to o penězích. Těžko vám tu budou kluby platit jako v cizině.

? Reditel autobusu - 9. 6. 2015 11:57 Podle me by ti to hrozne sluselo s hvezdou na srdci a Martinem Latkou ve dvojici.Co myslis?

Tomáš Sivok: S Martinem Latkou bych si klidně zahrál, vyrůstali jsme spolu, ale ve Slavii by to nešlo.

? Martin - 9. 6. 2015 13:14 Zkusil by jsi Plzeň ta by tě nelákala

Tomáš Sivok: Tak proč ne. Kdybych žádnou jinou nabídku neměl. Jsou tam kvalitní hráči. Kamarádi z reprezentace. Ale Sparta je pro mě číslo jedna.

? Petr - 9. 6. 2015 13:46 Co říkáš na to, co se stalo s Dynamem?

Tomáš Sivok: Je mi z toho smutno. Byl jsem se tam o víkendu podívat. Na to jaký tam mají podmínky stadion, věřme tomu, že se to nějak za pár let srovná.

? Petr - 9. 6. 2015 13:47 Jsi v kontaktu s nějakým hráčem Sparty? A s Kladrym?

Tomáš Sivok: S Kladrym už ne tolik. Ze Sparty asi Lafym, Ondrou Švejdíkem třeba, jsou to všechno dobří. Všechno až na Vašouna, ten je teda extravagantní :))

? Milan - 9. 6. 2015 13:49 Ahoj,doufám že vyhrajete na islandu :-D

Tomáš Sivok: Bude to těžký zápas, kdybychom si odtud odvezli bod tak by to bylo dobré. I když chceme samozřejmě vyhrát. Díky moc za podporu a za otázky.

? Lukas - 9. 6. 2015 14:11 Připadá v úvahu pokračování spolupráce s trenérem Biličem? Čili WHU?

Tomáš Sivok: Kdo ví. Možná, že než by přišla ta nabídka, tak už budu někde jinde. Uvidíme. Asi bych o tom přemýšlel.

reklama