reklama

Chce se mi brečet, řekl k penaltám v Příbrami Rajnoch

Jan Rajnoch. Jan Rajnoch. autor: ČTK
Velké emoce dnes vzbudil v Příbrami svým verdikty rozhodčí Petr Ardeleánu.

Příbram - Velké emoce dnes vzbudil v Příbrami svým verdikty rozhodčí Petr Ardeleánu. Ve 24. kole fotbalové ligy nařídil po zákrocích libereckého Jana Rajnocha hned dvě penalty, z nichž domácí otočili skóre a nakonec vyhráli 3:1. Zatímco Příbramští se domnívali, že o fauly zřejmě šlo, stoper Slovanu opouštěl stadion U Litavky velmi rozladěný. Chtělo se mu prý brečet.

V první půli nařídil sudí penaltu po jeho souboji s Kuvajťanem Azízem Mašánem, po změně stran pak podle rozhodčího fauloval Makedonce Zorana Danoského.

"Každý to viděl na tom hřišti. Nebudu to komentovat. Já si to nepamatuji, mám špatnou krátkodobou paměť," řekl nejprve novinářům Rajnoch.

Po chvíli ale dodal, že ani v jednom případě nefauloval. "Ani u jedné penalty jsem se nikoho nedotkl, ani Danoského. Ukážu vám modřinu, jak mě kopl nohou do holeně," prohlásila zimní posila Liberce.

"Přešla mě chuť na fotbal"

Mašán naopak tvrdil, že ho Rajnoch při první penaltě zatáhl. I když prý nedokáže říct, zda byla úplně jasná. "Měl jsem balon a někdo mě zezadu atakoval. Tím jsem ztratil rovnováhu. Rozhodně jsem to nepřihrál," řekl Mašán. Také příbramský kouč Petr Čuhel mínil, že o fauly asi v obou případech šlo. Ale upozornil, že situace ještě neviděl na videu.

Rajnoch byl z celkového průběhu zápasu velmi rozladěný. "Chce se mi po dlouhé době, možná poprvé v kariéře, brečet. Jsem strašně zklamaný," sotva hledal slova. "Bylo hezky, lidí tu bylo pár. Viděli čtyři góly, jsou spokojeni," dodal dvaatřicetiletý stoper ironicky.

"Po dnešním zápase mě trošku přešla chuť na fotbal. A to ho mám tak rád a je to prakticky celý můj život," uvedl poté Rajnoch na svém twitterovém účtu.

Litoval, že Liberec po druhé inkasované brance už neměl psychické síly na obrat. "Cítil jsem tam potom určitou frustraci. Snažil jsem se tým nějakým způsobem vyhecovat. Máme mladý tým a po druhé obdržené brance jsme se s tím nedokázali srovnat," řekl. "Hrajeme, hrajeme, ale jen po vápno, šance nejsou. Kdybychom byli důraznější, mohli jsme tady bez nějakých penalt vyhrát," dodal bývalý reprezentant se zkušenostmi z Německa a Turecka.

reklama