reklama

Otloukánek Frýdek: Chci United nebo Liverpool. A gól? Dobře načasovaný

Martin Frýdek by se rád podíval do Anglie. Martin Frýdek by se rád podíval do Anglie. autor: Milan Kammermayer
Lepší chvíli pro první gól ve Spartě si Martin Frýdek vybrat nemohl. "Jsem nesmírně rád, bylo to dobře načasovaný. Ale zaplať pánbůh, že jsem postoupili a je jedno, kdo ten gól dá," řekl Frýdek.

Krasnodar - Lepší chvíli pro první gól ve Spartě si Martin Frýdek vybrat nemohl. Proti Krasnodaru se třiadvacetiletý fotbalista navíc trefil nezvykle hlavou a druhým gólem v odvetě 2. kola Evropské ligy v Rusku přispěl k výhře 3:0 a historickému postupu do osmifinále.

"Jsem nesmírně rád, bylo to dobře načasovaný. Ale zaplať pánbůh, že jsem postoupili a je jedno, kdo ten gól dá," řekl Frýdek novinářům. "Prožíváme euforii, jsme nadšení. Je to obrovský úspěch a chceme udělat ještě větší," přidal.

Sparta přijela do Ruska s náskokem 1:0 z domácího zápasu. "Proto jsme čekali, že na nás vlítnou a to se jim povedlo," řekl Frýdek k prvnímu poločasu, kdy si Krasnodar vypracoval několik velkých šancí. "Asi jsme měli trochu štěstí, ale to k fotbalu patří. Ale myslím, že jen o štěstí to nebylo, protože druhá půle už byla z naší strany dobrá," dodal.

Po přestávce totiž Sparta vyrovnala hru a díky gólům Lukáše Marečka a Frýdka v rozmezí šesti minut se ujala vedení 2:0. "Změnili jsme rozestavení, tím se to asi nejvíc vyrovnalo. A když to bylo o přestávce bez branek, tak jsme si říkali, že nás dělí poločas od postupu. Jsem rád, že to vyšlo," uvedl.

Schytal několik tvrdých ran

Postup Frýdka těšil o to víc, že ostrý vstup Krasnodaru do zápasu odnesl v několika tvrdých soubojích. "Nebyl to pro mě jednoduchý zápas. Ale vyhrálo se, takže je mi to jedno," prohlásil Frýdek, kterého dokonce po srážce s Pavlem Mamajevem museli ošetřovat lékaři.

"Byl to asi největší šrám a bolí mě to do teď, protože mám asi naraženou čelist," popsal Frýdek. "Myslím, že mě Mamajev trefil loktem do brady a asi mi trochu hnul pantem. Ale snad to bude dobrý," uvedl.

Sparta se jméno osmifinálového soupeře dozví krátce po příletu z Ruska do Prahy. "Už si nejde vybírat, ale chtěl bych nějaké zvučnější jméno. Rád bych se podíval do Anglie. Postoupily Manchester United nebo Liverpool, tak bych si přál jednoho z nich," prohlásil.

reklama