Rosický přihrál na gól. Arsenal ve šlágru s United remizoval

28. 4. 2013 19:15
Fotbalisté Chelsea s brankářem Petrem Čechem porazili v 35. kole anglické ligy Swansea 2:0 a posunuli se na třetí místo tabulky před Arsenal.
Tomáš Rosický už ve 2. minutě přihrál na gól Theo Walcottovi. Manchester United však ve šlágru kola vyrovnal. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu remizovali ve šlágru 35. kola anglické ligy díky gólové asistenci Tomáše Rosického 1:1 s již jistým mistrem Manchesterem United.

Na třetím místě tabulky je o bod předstihla Chelsea s brankářem Petrem Čechem, která zdolala Swansea 2:0 a má navíc duel k dobru.

Reading a QPR se remízou 0:0 vzájemně odsoudily k sestupu.

Arsenal brzké vedení neudržel

Rosický se dostal podruhé za sebou do základní sestavy "Kanonýrů" a trenéru Arsénu Wengerovi se odvděčil už v druhé minutě, kdy našel kolmicí za obranu skórujícího Thea Walcotta.

Až opakované záběry usvědčily anglického reprezentanta z těsného ofsajdu.

O vyrovnání se postaral z penalty bývalý kapitán Arsenalu Robin van Persie, který se do sítě svého bývalého týmu trefil i v prvním vzájemném duelu.

První utkání na Emirates Stadium po přestupu mělo pro Nizozemce zvláštní příchuť i kvůli tomu, že hráči Arsenalu jeho tým jako jistého mistra přivítali na trávníku tradičním špalírem a potleskem.

Chelsea rozhodla na konci půle

Rozhodující okamžiky duelu Chelsea se Swansea se odehrály v závěru první půle. Ve 44. minutě otevřel přízemní střelou skóre Oscar, vzápětí byl faulován Juan Mata a gól z penalty dal Frank Lampard.

Ten začal kvůli potížím se stehnem na lavičce, už ve 24. minutě ale nahradil zraněného Ramirese.

Fotbalisté Readingu a Queens Parku se v dnešním utkání bezbrankovou remízou vzájemně připravili o poslední naději udržet se v soutěži. Nejhorší dva týmy tabulky jsou tři utkání před koncem již jistými sestupujícími.

Teoreticky mohl v Premier League zůstat některý z týmů, pokud by v dnešním utkání získal tři body, jenže nezáživný duel nenabídl ani gól.

Reading se do druhé ligy vrací po jediné sezoně mezi elitou, bohatý Queens Park vydržel jen o rok déle.

Výsledky 35. kola:

Reading - QPR 0:0, Chelsea - Swansea 2:0 (44. Oscar, 45.+2 Lampard z pen.), Arsenal - Manchester United 1:1 (2. Walcott - 44. Van Persie z pen.).

1. Manchester United 35 27 4 4 79:36 85
2. Manchester City 34 21 8 5 61:31 71
3. Chelsea 34 19 8 7 68:35 65
4. Arsenal 35 18 10 7 66:36 64
5. Tottenham 34 18 8 8 60:43 62
6. Everton 35 15 14 6 52:38 59
7. Liverpool 35 14 12 9 67:42 54
8. West Bromwich 34 14 6 14 46:44 48