Chelsea - West Bromwich 6:0, Tottenham - ManCity 0:0
Tři góly vstřelil Drogba | Foto: Jaroslav Šindelář

Praha - Fotbalisté Chelsea, jejiž bránu hájil uzdravený Petr Čech, rozjeli nový ročník Premier League ve velkém stylu.

Obhájce titulu hned v úvodním kole smetl West Bromwich Albion 6:0.

O tři branky v síti nováčka soutěže se postaral kanonýr Didier Drogba.

První trefu vstřelil na konci prvního poločasu, když zvyšoval na 2:0. Svůj hattrick uzavřel v 68. minutě, čímž rozjásal diváky na Stamford Bridge popáté. Gólovou nadílku dokonal Malouda, který kanonádu i načal.

Začíná Premier League. Uhájí Chelsea a ManUtd pozice?
Záložník Sylvestre podepsal v klubu Premier League
Frustrovaný Tévez. Nemá motivaci a chce ukončit kariéru

To druhý nováček si vedl úplně opačně. Blackpool svůj návrat do Premier League po 39 letech oslavil nášupem 4:0, který uštědřil Wiganu. Úspěšnou premiéru v anglické lize tak oslavil střídající záložník Ludovic Sylvestre, který ještě před týdnem oblékal dres Mladé Boleslavi.

Pikantní souboj Tottenhamu a Manchesteru City, tedy týmů, které spolu loni do posledních chvil soupeřily o postup do předkola Ligy mistrů, skončil bez branek. Domácí celek si sice vytvořil výraznější převahu, ovšem třiadvacetiletý brankář Hart dokazoval své umění.

Fotbalisty Aston Villy nerozhodila nečekaná pondělní rezignace trenéra Martina O'Neilla a pod vedením rezervního kouče Kevina MacDonalda doma suverénně porazili West Ham United 3:0. O branky birminghamského celku se postarali záložníci Downing, Petrov a Milner, který míří do Manchesteru City.