13. 2. 2010 20:17
Chelsea - Cardiff 4:1
Chelsea postoupila do dalšího kola
Chelsea postoupila do dalšího kola | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté londýnské Chelsea bez Petra Čecha v základní sestavě nezaváhali v sobotním utkání tradičního FA Cupu a po domácím vítězství 4:1 na Cardiffem mohou slavit postup do čtvrtfinále.

Tým Carla Ancelottiho držel od úvodních minut otěže zápasu pevně ve svých rukou a do vedení šel už po dvou minutách hry, kdy se po centru Mikela prosadil Didier Drogba.

Velšský celek sice vyrovnal po půl hodině hry zásluhou Chopry, nicméně ve druhé části se už radovali jen domácí.

Nejprve vrátil vedoucímu celku Premier League vedení Michael Ballack a krátce po něm se prosadil také mladík Daniel Sturridge. Konečný postup pak ještě v samotném závěru pečetil i svou trefou další útočník Salomon Kalou.

Uspěl také další celek z nejvyšší anglické soutěže - Portsmouth. Ten porazil v místním derby Southampton taktéž 4:1, když vstřelil všechny své branky v průběhu druhé půle.

V poslední možnou chvíli zachránili naději na postup hráči West Bromwiche Albion, který remizoval v Readingu 2:2. O nerozhodný výsledek, zajišťující odvetu se postaral tři minuty před koncem povedenou křižnou ranou obránce Mattock. Za hosty odehrál celý zápas také Roman Bednář.

Southampton - Portsmouth 1:4
Derby County - Birmingham 1:2
Reading - West Bromwich 2:2
Manchester City - Stoke 1:1