8. 3. 2009 20:22
Coventry - Chelsea 0:2 Fulham - Manchester United 0:4
Didier Drogba našel svou střeleckou formu
Didier Drogba našel svou střeleckou formu | Foto: Václav Rojík

Londýn - Fotbalisté londýnské Chelsea si v sobotu zajistili jako první postup do semifinále FA Cupu. Svěřenci Guuse Hiddinka potvrdili svou vzestupnou formu a zvítězili bez výraznějších komplikací na hřišti druholigového Coventry 2:0.

K úspěchu přispěl svým výkonem i reprezentační brankář Petr Čech, který odchytal celý zápas.

„Blues" začali samotný duel trpělivě a pomohl jim i zkrat v obraně Coventry z patnácté minuty, po němž se k míči prodral Didier Drogba a chladnokrevně zakončeným sólem poslal hosty do vedení.

Ze znovuzrození svého střelce měl v ochozech radost i potutelně usmívající se majitel Chelsea Roman Abramovič.

Coventry se sice v dalších minutách pokusilo vyrovnat, ovšem převážná většina jejich pokusů mířila mimo tři tyče Čechovy brány.

V době největšího náporu navíc Blues uskutečnili rychlý brejk, po němž našel Quaresma dokonalou přihrávkou nabíhajícího Alexe, a ten zpečetil konečný postup Chelsea.

Nezaváhali ani další favorité

Dál jde také Manchester United, který v podvečerním střetnutí lehce přešel přes Fulham, jehož na domácím hřišti deklasoval 4:0. Dvě branky vstřelil argentinský útočník Carlos Tevez.

Příliš problémů neměl v neděli ani Arsenal. Ten nechal zapomenout na propadák z Carling Cupu a tentokrát svého bývalého přemožitele Burnley vyprovodil jasně 3:0.

Coventry City - Chelsea Londýn 0:2 (0:1)