Chelsea kráčí k double, probila se do finále FA Cupu

10. 4. 2010 20:11
Aston Villa - Chelsea 0:3
Didier Drogba v dresu Chelsea se raduje z gólu.
Didier Drogba v dresu Chelsea se raduje z gólu. | Foto: Reuters

Londýn - Další krok z získání vysněného double, tedy titulu v domácí lize i poháru, udělala fotbalová Chelsea.

Aktuálně vedoucí tým Premier League totiž v sobotním utkání semifinále FA Cupu porazil Aston Villu 3:0 a dál může doufat v obhajobu titulu v této soutěži.

Naopak Aston Villa propásla svoji šanci zahrát si letos své druhé pohárové finále, neboť se v tomto ročníku probojovala i do závěrečného boje o Carling Cup, v němž ale podlehla Manchesteru United.

Zápas byl dlouho vyrovnanější než naznačuje výsledek. Aston Villa dokonce měla mírně navrch a navíc už v 17. minutě odpustil rozhodčí Mikelovi hodně sporný penaltový zákrok na Agbonlahora.

O osudu utkání tak po nemnoha šancích rozhodla až 67. minuta, v níž se po rohovém kopu dostal míč k Terrymu, a ten střílenou přihrávkou u tyče našel Drogbu, který neměl problém zakončit.

Villa se poté snažila vyrovnat, a vynutit si tak alespoň prodloužení, ale výsledkem její snahy byly především chyby v obraně. Ty v 89. a 95. Minutě potrestali Malouda a Lampard, kteří tak upravil na konečných 3:0 pro "Blues".

Ve finále nejstarší fotbalové soutěže světa se utká Chelsea s lepším z dvojice Portsmouth - Tottenham, jejichž vzájemné utkání je na pořadu zítra od pěti odpoledne.