Chelsea má problém, Inter přes blamáž postupuje

Martin Jůzek, maj
26. 11. 2008 22:34
Bordeaux - Chelsea 1:1

Praha - Fotbalisté londýnské Chelsea si značně zkomplikovali boj o postup do osmifinále Ligy mistrů, když ve středu jen remizovali na hřišti Bordeaux.

Problémy měl také Inter Milán, jenž doma prohrál s Panathinaikosem Atény, ale přesto postupuje. O druhé místo se utká právě řecký celek s kyperskou Famagustou.

Všude jinde je už jasno - o úspěchu Barcelony a Sportingu Lisabon se vědělo už od minulého kola, ve skupině D potvrdily svou pozici Liverpool i Atlético Madrid.

Čtěte dále: Liga mistrů zná postupující, Real i Arsenal zachráněni

Chelsea sváděla na půdě Bordeaux dlouho vyrovnanou bitvu, než domácí obrana předvedla nevídanou minelu. K míči se po hodině hry dostal Lampard a vyslal do sólového úniku Nicolase Anelku, jenž zařídil "Blues" vedení.

Francouzský celek to probudilo. Začal hrát s mnohem větším úsilím, což bylo pochopitelné - porážka by pro něj znamenala vyřazení.

A jak se ukázalo, jeho aktivita nepřišla vniveč. Po rohovém kopu v 83. minutě si naskočil na přední tyč Diarra a Petr Čech neměl proti jeho hlavičce šanci.

Bordeaux mohlo i vyhrát, ale po zmatku ve vápně nedokázalo míč v nastavení dotlačit do sítě.

To již Chelsea hrála bez vyloučeného Lamparda, jenž viděl v 86. minutě druhou žlutou kartu.

V druhém utkání skupiny A uspěl AS Řím v rumunské Kluži v poměru 3:1, a vyšvihl se tak na první místo tabulky. Má devět bodů, Chelsea osm a Bordeaux sedm.

Mourinho vyhořel proti Panathinaikosu

Stejně dramatická je situace ve skupině B. Mohla být ještě napínavější, kdyby kyperská senzace - Anorthosis Famagusta - udržela senzační vedení proti Werderu Brémy.

Německý celek nakonec díky brance Huga Almeidy z 87. minuty vybojoval remízu 2:2. Jenže není mu to nic platné, Werder v Lize mistrů končí a bude mít vůbec problém, aby se dostal do Poháru UEFA.

Ještě větší blamáž se odehrála na San Siru. Inter Milán hostil Panathinaikos Atény a měl to být jasný zápas, v němž by si svěřenci Josého Mourinha zajistili postup do osmifinále. Stalo se tak, ale fanoušci se museli vzpamatovat z porážky 0:1.

Rozhodující a jediný gól v 69. minutě vstřelil Sarriegi po jedné z mála povedených akcí hostů. Po rohovém kopu hlavičkoval Goumas a brankář César jeho pokus jen vytěsnil před sebe. Tam stál právě Sarriegi a neměl problém poslat míč do sítě.

Zlatan Ibrahimovič a Adriano byli hlavními postavami Interu v pohárovém utkání proti AS Řím. | Foto: Reuters

Inter se díky lepšímu skóre s Panathinaikosem mohl radovat z postupu, ovšem hráči nadšením pochopitelně nezářili. Milánský celek figuruje na první pozici s osmi body, Panathinaikos jich získal sedm a Famagusta šest.

Atlético vyhrálo i bez diváků

Ve skupině C se podobné drama konat nemohlo, vždyť účast v osmifinále už měly zajištěnu jak Barcelona, tak i Sporting Lisabon. A právě tyto kluby k sobě svedl úterní souboj a lídr španělské ligy vyhrál jasně 5:2.

Také druhý souboj skončil debaklem, Šachťar Doněck rozdrtil nešťastníky z Basileje 5:0, kteří stejným způsobem letož již jednou prohráli (doma s Barcelonou). Ukrajinský klub s Tomášem Hübschmanem tak postoupí do Poháru UEFA.

Na jarní vyřazovací část milionářské soutěže se mohou těšit hráči Liverpoolu a Atlética Madrid. Už po půlhodině madridský celek vedl nad PSV Eindhoven 2:0, když se nejprve trefil Fonseca a poté pořádnou ranou zvýšil ve formě hrající Maxi Rodriguez.

Nizozemský tým sice zásluhou Koevermanse korigoval skóre, ale na více se již nezmohl.

Atlético sice kvůli disciplinárnímu trestu nastoupilo před prázdnými tribunami, ale udrželo výhru 2:1. Pomohl k tomu spolehlivým výkonem Tomáš Ujfaluši, jenž odehrál celých devadesát minut.

O první místo se však ještě bude bojovat, také Liverpool vyhrál. Jedinou branku vsítil proti Marseille kapitán Steven Gerrard, který se prosadil hlavou uprostřed první půle.