Chelsea v lize prohrála už popáté, do čela jde Arsenal

24. 10. 2015 18:21
Cesc Fabregas v dresu Chelsea
Cesc Fabregas v dresu Chelsea | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté West Hamu zdolali v anglické lize Chelsea 2:1 a posunuli se na druhé místo tabulky. Vítězstvím prohloubili krizi svého londýnského konkurenta, který namísto cesty za obhajobou titulu odstartoval soutěž ziskem 11 bodů v deseti kolech. Do čela tabulky se posunul Arsenal po vítězství 2:1 nad Evertonem.

West Ham šel díky postavení v tabulce do duelu v pozici mírného favorita a tu potvrdil v 17. minutě Mauro Zárate, který se trefil pohotově a přesně k tyči. Blues navíc oslabil záložník Nemanja Matič, když v závěru prvního poločasu dostal během deseti minut dvě žluté karty.

Chelsea se podařilo vyrovnat v 56. minutě zásluhou dělovky stopera Garyho Cahilla po rohovém kopu. Poslední slovo však měl útočník West Hamu Andy Carroll, který vystřídal střelce Zárateho a po deseti minutách hlavou rozhodl. "Blues" tak mají po deseti kolech na kontě pět porážek, v předchozí mistrovské sezoně přitom prohráli jen třikrát.

Trenér José Mourinho, o jehož konci v Chelsea se po nevydařeném úvodu sezony spekuluje, byl o poločasové přestávce vykázán na tribunu. Portugalský kouč musel opustit lavičku, protože si vyžádal schůzku se sudími, kde si chtěl stěžovat na Matičovo vyloučení a neuznaný gól.

Čech opět chytal a slavil výhru

Arsenal s brankářem Petrem Čechem zdolal doma Everton 2:1. Kanonýři rozhodli dvěma góly během dvou minut. Nejprve se trefil Olivier Giroud hlavou po centru Mesuta Özila, vzápětí lízl přímý kop Santiho Cazorly stoper Laurent Koscielny a zvýšil.

Čech přišel o 170. čisté konto, kterým by vyrovnal rekord soutěže Davida Jamese, kvůli smolné teči spoluhráče Gabriela. Ten srazil těsně před pauzou do protipohybu českého brankáře střelu Rosse Barkleyho. Arsenal je nejméně do nedělního manchesterského derby mezi City a United první v tabulce.

V souboji dvou nad očekávání hrajících týmů byl úspěšnější Leicester, který zdolal díky desáté brance nejlepšího střelce soutěže Jamieho Vardyho v sezoně Crystal Palace 1:0 a v tabulce drží páté místo.

Předposlední Aston Villa nadále čeká na druhé vítězství v sezoně. Doma sice vedla nad Swansea po premiérové brance Jordana Ayewa, ale velšský soupeř vyrovnal zásluhou Gylfiho Sigurdssona a skóre těsně před koncem zvrátil bratr záložníka Aston Villy André Ayew na konečných 2:1.

Před Chelsea se dostal i nováček Watford, jemuž se podařilo získat třetí výhru v sezoně na hřišti Stoke. O vítězství 2:0 se postarali Troy Deeney svým prvním gólem po postupu do Premier League a Almen Abdi.

Anglická fotbalová liga - 10. kolo:

Aston Villa - Swansea 1:2 (62. J. Ayew - 68. Sigurdsson, 87. A. Ayew), Leicester - Crystal Palace 1:0 (59. Vardy), Norwich - West Bromwich 0:1 (46. Rondón), Stoke - Watford 0:2 (43. Deeney, 69. Abdi), West Ham United - Chelsea 2:1 (17. Zárate, 79. Carroll - 56. Cahill), Arsenal - Everton 2:1 (36. Giroud, 38. Koscielny - 44. Barkley).