Liverpool vypadl s třetiligistou, Chelsea zachránila odvetu

27. 1. 2013 19:11
Fernando Torres svým gólem na 2:2 zajistil Londýňanům alespoň druhý zápas
Fernando Torres svým gólem na 2:2 zajistil Londýňanům alespoň druhý zápas | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea remizovali ve 4. kole Anglického poháru na hřišti třetiligového Brentfordu 2:2 a o postup do dalšího kola budou bojovat v opakovaném zápase. Gólman Petr Čech nebyl ani na lavičce náhradníků.

Naopak naděje na postup už zhasly Liverpoolu a Tottenhamu. ´Reds´ podlehli Oldhamu, který hraje stejně jako Brentford až třetí ligu, 2:3. ´Kohouty´ pak po výsledku 2:1 vyřadil druholigový Leeds.

Zachránce Torres

Fotbalisté Chelsea prohrávali s třetiligovým týmem z Brentfordu od 43. minuty, kdy poslal domácí tým do vedení Trotta. Obhájce trofeje dokázal kontrovat po změně stran, kdy se ranou do levého horního rohu prosadil Brazilec Oscar.

Za další čtvrt hodinu fauloval brankář "Blues" Turnbull ve vápně Adeyemiho a nařízený pokutový kop proměnil Forrester. Hosté tak poprvé od roku 1990 v této soutěži inkasovali od třetiligového týmu více než jednu branku.

Naději na postup uchoval Chelsea osm minut před koncem přesnou střelou Torres. V odvetě přivítá tým trenéra Beníteze Brentford na domácím hřišti.

Tottenham manko nedohnal

´Kohouti´ proti Leedsu inkasovali již po čtvrthodině utkání, když se trefil Varney. Na 2:0 pro domácí zvyšoval po změně stran McCormack. Hosté již dokázali výsledek pouze korigovat gólem Dempseyho.

Spurs tak již počtvrté během posledních šesti let vypadli v této fázi soutěže.

Končí také Liverpool

Domácí Oldham šel proti Liverpoolu do vedení už ve druhé minutě zásluhou Smithe. Za čtvrt hodiny pak hosté dokázali srovnat díky střele Suáreze. V nastaveném čase první půle ale poslal Smith svým druhým gólem Oldham znovu do vedení a třetí branku přidal chvíli po změně stran hlavou Wabara.

´Reds´ dokázali ještě snížit, když tečovaná střela Allena v 80. minutě zapadla k tyči branky gólmana Bouzanise, vyrovnat již však loňský finalista nestihl a vypadl ve čtvrtém kole.