Chelsea opět selhala, v Newcastlu padla gólem z 90. minuty

2. 2. 2013 21:15
Fotbalisté Chelsea opět nezvládla koncovku v anglické Premier League, když ve 25. kole prohrála gólem z 90. minuty na hřišti Newcastlu.
Chelsea opět v 90. minutě přišla o body, tentokrát o jeden, když prohrála v Newcastlu 2:3. | Foto: Reuters

Newcastle - Fotbalisté Chelsea opět nezvládli koncovku v anglické Premier League, když ve 25. kole prohráli gólem z 90. minuty na hřišti Newcastlu.

Chelsea se sice po hodině hry díky dvěma gólům během šesti minut dostala do vedení 2:1, Moussa Sissoko však v 68. minutě vyrovnal a v 90. minutě rozhodl o výhře svého týmu.

Návrat Petra Čecha do branky tak fotbalistům Chelsea nepomohl. Na vedoucí Manchester United, který zvítězil na hřišti Fulhamu 1:0, ztrácejí na třetím místě již 16 bodů.

Sissokova premiéra par excellence

Čech vynechal kvůli zranění lýtka dva zápasy, které skončily pro jeho tým remízou 2:2. S českým reprezentantem mezi tyčemi dnes svěřenci kouče Rafaela Beníteze inkasovali dokonce třikrát.

V 41. minutě překonal Čecha svým prvním gólem v sezoně Gutiérrez. Po změně stran sice vyrovnal Frank Lampard a šest minut po něm otočil skóre Juan Mata, ale hrdinou zápasu se stal Moussa Sissoko.

Francouzský reprezentační záložník si odbyl po nedávném přestupu z Toulouse skvělý debut před fanoušky Newcastlu, když v 68. minutě vyrovnal a v poslední minutě zajistil patnáctému týmu tabulky výhru.

Smolně dopadl návrat do Newcastlu pro útočníka Dembu Ba, který přišel do Chelsea z United na začátku roku. V závěru prvního poločasu ho Fabricio Coloccini kopl do obličeje a poranil mu nos.

Arsenal udolal v závěru Stoke

Na pět bodů se Chelsea přiblížil šestý Arsenal, který zdolal doma Stoke 1:0 díky brance střídajícího Lukase Podolského.

Německý reprezentant se trefil v 78. minutě z přímého kopu díky s pomocí teče hostujícího hráče ve zdi. Tomáš Rosický zůstal jen lavičce náhradníků Arsenalu.

Vedoucí Manchester United se podruhé v krátké době utkal s Fulhamem a podobně jako v sobotním utkání 4. kola Anglického poháru dokázal zvítězit.

O výhře hostů rozhodl v 79. minutě desátou brankou v sezoně Wayne Rooney.

United vedou tabulku o deset bodů před Manchesterem City, který má utkání s Liverpoolem k dobru.

Fulham je v tabulce třináctý a na výhru nad svým dnešním soupeřem čeká již od prosince 2009.

Výsledky 25. kola:

Newcastle - Chelsea 3:2

Branky: 68. a 90. Sissoko, 41. Gutiérrez - 55. Lampard, 61. Mata.
Sestava Chelsea: Čech - Ivanovič, Cahill, Terry, Cole - Ramires, Lampard, Oscar, Mata - Bertrand, Ba (43. Torres).

QPR - Norwich 0:0, Arsenal - Stoke 1:0 (81. Podolski), Everton - Aston Villa 3:3 (69. a 90.+3 Fellaini, 21. Anichebe - 2. a 61. Benteke, 24. Agbonlahor), Reading - Sunderland 2:1 (7. a 55. Kébé - 29. Gardner z pen.), West Ham United - Swansea 1:0 (77. Carroll), Wigan - Southampton 2:2 (25. Caldwell, 90. Maloney - 64. Lambert, 85. Schneiderlin), Fulham - Manchester United 0:1 (79. Rooney).

1. Manchester United 25 20 2 3 60:31 62
2. Manchester City 24 15 7 2 45:19 52
3. Chelsea 25 13 7 5 51:27 46
4. Tottenham 24 12 6 6 41:29 42
5. Everton 25 10 12 3 40:30 42
6. Arsenal 25 11 8 6 49:29 41
7. Liverpool 24 9 8 7 42:30 35
8. Swansea 25 8 10 7 34:28 34