VIDEO Chelsea padla v Bukurešti, Čech inkasoval z penalty

7. 3. 2013 21:01
Petr Čech pustil v Bukurešti pouze gól z penalty, porážka 0:1 však Chelsea staví před odvetou do nesnadné role | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Chelsea utrpěli v úvodním zápase osmifinále Evropské ligy překvapivou porážku 0:1 na půdě Steauy Bukurešť.

O prohře přemožitele pražské Sparty z úvodního kola play off rozhodla proměněná penalta ze 34. minuty.

Bertrand v pokutovém území fauloval Rusesca a sám postižený z penalty překonal Petra Čecha. Český brankář vystihl směr, ale zlikvidovat prudkou ránu nedokázal.

Těsnou porážku si ze hřiště soupeře veze také Bordeaux, jehož tým proti Benfice Lisabon vedl s kapitánskou páskou na ruce Jaroslav Plašil. O výsledku rozhodl vlastním gólem Carrasso.

Vítězný Kozák, sestřelený Inter

Spokojenější mohl být jejich krajan Libor Kozák, který odehrál za Lazio 84 minut. Římané si ve dvojzápase se Stuttgartem vybudovali velice dobrou pozici, když v Německu vyhráli 2:0.

Šlágrem večera byl souboj Tottenhamu a Interu Milán. Ten vyzněl až nečekaně jednoznačně pro domácí.

Ti předvedli skvělý nástup do utkání a po trefách Balea a Sigurdssona vedli v 18. minutě už 2:0. Třetí gól pak krátce po změně stran přidal Vertonghen.