Chelsea poprvé v sezoně prohrála. Vykradl ji Newcastle

Jakub Šafránek Jaroslav  Šindelář Jakub Šafránek, Jaroslav Šindelář
22. 9. 2010 23:45
Liverpool doma vypadl se čtvrtoligovým týmem
Fotbalisté Chelsea jako by první porážce v soutěžním zápase nevěřili
Fotbalisté Chelsea jako by první porážce v soutěžním zápase nevěřili | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Chelsea utrpěli první porážku v této sezoně v soutěžním zápase. Ve 3. kole Ligového poháru totiž na svém hřišti podlehli rovněž prvoligovému Newcastlu 3:4.

Přestože se Chelsea, v jejíž brance tentokrát nestál Petr Čech, dostala záhy do vedení zásluhou mladíka Van Aanholta, Newcastle dvěma slepenými góly v prvním poločase skóre otočil, navíc v úvodu druhé půle se trefil potřetí.

Poté se Chelsea navíc zranil útočník Kalou, a protože už nemohla střídat, dohrávala v deseti. Přesto se jí zásluhou dvou gólů Anelky ze 70. a 86. minuty podařilo vyrovnat.

All stars Premier League všech dob opanoval ManUnited
Rosický na penaltu? Wenger to nečekal. A záložník nedal

Už v nastavení mohl o postupu Chelsea rozhodnout Ferreira, ale trefil jen tyč. Hned z protiútoku se naopak dostal míč k Ameobimu, a ten svým druhým gólem v zápase rozhodl o překvapivém postupu pro straky z Newcastlu.

Mnohem větší blamáž zažil Liverpool, který na svém hřišti podlehl čtvrtoligovému Northamptonu. Za stavu 1:1 rozhodovalo prodloužení, ve kterém se nejdříve překvapivě radovali hosté, penalty však v 116. minutě zařídil vyrovnáním N'Gog.

Liverpool v rozstřelu doplatil na to, že neměl v sestavě ani jednoho hráče ze základní jedenáctky a mladíci penalty nezvládli. Ze hry venku už je také Manchester City, který prohrál 1:2 na půdě dalšího prvoligisty z West Bromwich Albion.

Bez potíží naopak postoupili jejich městští rivalové z United, kteří vyhráli 5:2 na hřišti třetiligového Scunthorpu. Dál jde i Wigan a Aston Villa, která vyřadila dalšího prvoligistu z Blackburn po výhře 3:1.

Arsenal vyhrál derby na Tottenhamu

Alespoň částečně napravil svoje zaváhání ze zápasu se Sunderlandem český záložník Arsenalu Tomáš Rosický, který se v úterý podílel na výhře svého týmu v londýnském derby na hřišti Tottenhamem.

Tomáš Rosický v dresu Arsenalu
Tomáš Rosický v dresu Arsenalu | Foto: Reuters

Ne že by jej tedy spoluhráči znovu pustili k penaltě, kterou v posledním ligovém utkání neproměnil, ale ve čtrnácté minutě rozjel gólovou akci, na jejímž konci bylo zakončení Henriho Lansburyho, které poslalo Arsenal v severolondýnském derby do vedení.

Spurs sice dokázali po přestávce Robbiem Keanem srovnat, ale v nařízeném prodloužení na White Hart Lane rozhodly dvě penalty, nařízené v rozmezí pouhých čtyř minut, které na rozdíl od Rosického neúspěšného pokusu v neděli dokázal proměnit Samir Nasri.

V závěru pak vítězství "Kanonýrů" v prvním derby sezony ještě zvýraznil Andrej Aršavin po rychle rozehrané standartní situaci, a upravil tak na definitivních 1:4.

Z ligových týmů se v úterý s pohárem rozloučily pouze Bolton, jenž neuspěl v Burnley, a Fulham se Sunderlandem, které vyřadily rovněž prvoligové Stoke, resp. West Ham.