Chelsea porazila Crystal Palace 4:0, trefila se i posila Chilwell

3. 10. 2020 15:45
Fotbalisté Chelsea ve čtvrtém kole anglické ligy deklasovali jiný londýnský tým Crystal Palace 4:0 a podruhé v sezoně domácí soutěže zvítězili.
Dvě desítky, dvě trefy. Jorginho dorazil Crystal Palace proměněnými penaltami
Dvě desítky, dvě trefy. Jorginho dorazil Crystal Palace proměněnými penaltami | Foto: Reuters

Premiérový soutěžní gól za "Blues" zaznamenala letní posila Ben Chilwell, dvě penalty proměnil Jorginho.

První poločas moc šancí nenabídl, ale po změně stran domácí dominovali. V 50. minutě při ligovém debutu za Chelsea otevřel skóre Chilwell. Třiadvacetiletý levý bek, který hrál stý zápas v Premier League, navíc za čtvrt hodiny připravil druhou branku pro kolegu z obrany Kurta Zoumu.

Hráči Crystal Palace dál chybovali a jejich porážku zvýraznil záložník Jorginho z pokutových kopů v 78. a 82. minutě. Chelsea s brankářem Edouardem Mendym poprvé v ligovém ročníku udržela čisté konto.

Rozjetý Everton porazil Brighton 4:2, naplno bodoval i počtvrté v ročníku a vede neúplnou tabulku. Na triumfu měl velký podíl James Rodríguez. Kolumbijská akvizice z Realu Madrid vstřelila dva góly a jeden připravila pro Yerryho Minu. Další branku domácích zaznamenal Dominic Calvert-Lewin, který s šesti zásahy vede tabulku střelců anglické ligy. Za Brighton se prosadili Neal Maupay a Yves Bissouma.

Anglická fotbalová liga - 4. kolo: Chelsea - Crystal Palace 4:0 (78. a 82. obě z pen. Jorginho, 50. Chilwell, 66. Zouma), Everton - Brighton 4:2 (52. a 70. Rodríguez, 16. Calvert-Lewin, 45.+2 Mina - 41. Maupay, 90.+2 Bissouma), Leeds - Manchester City 1:1 (59. Rodrigo - 17. Sterling), Newcastle - Burnley 3:1 (65. a 77. z pen. Wilson, 14. Saint-Maximin - 61. Westwood).

1. Everton 4 4 0 0 12:5 12
2. Leicester 3 3 0 0 12:4 9
3. Liverpool 3 3 0 0 9:4 9
4. Chelsea 4 2 1 1 10:6 7
5. Leeds 4 2 1 1 9:8 7
6. Newcastle 4 2 1 1 6:5 7
7. Aston Villa 2 2 0 0 4:0 6
8. Arsenal 3 2 0 1 6:4 6