Chelsea porazila Wigan díky brance Maty v nastavení

Tomáš  Kubánek Aleš Vávra Tomáš Kubánek, Aleš Vávra
7. 4. 2012 18:15
Chelsea - Wigan 2:1, Sunderland - Tottenham 0:0

Praha - Fotbalisté Tottenhamu vybojovali ve 32. kole anglické Premier League bod za remízu 0:0 na hřišti Sunderlandu a posunuli se na třetí místo před Arsenal, což je pozice zajišťující přímý postup do Ligy mistrů.

´Kanonýři´ však mají nedělní zápas s Manchesterem City k dobru.

Také Sunderland si o jednu příčku polepšil. Z osmého místa odsunul trápící se Liverpool, který na Anfield Road v závěru zachraňoval pouze bod s Aston Villou. V 82. minutě vyrovnal na 1:1 urugayský střelec Luis Suárez.

Newcastle díky čtvrté výhře v řadě útočí na Ligu mistrů
Muamba si dal dárek k narozeninám. Začal znovu chodit
VIDEO Parádní gól Valencii nasměroval United k titulu

Ještě pozdější branka zajistila tři body londýnské Chelsea. Blues vedli nad Wiganem od 62. minuty, kdy se trefil pravděpodobně z ofsajdové pozice bek Branislav Ivanovič.

Jenže osm minut před koncem zmrazil Stamford Bridge hostující Diame, který přízemní střelou překonal českého brankáře Petra Čecha.

Ze závěrečného tlaku Chelsea vytěžila ve třetí minutě nastaveného času rozhodující gól. Vstřelil ho španělský reprezentant Juan Mata, který dorazil do sítě od tyče odraženou střelu svého krajana Fernanda Torrese.  Modří díky výhře stáhli ztrátu na čtvrtý Arsenal na dva body.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo:

Sunderland - Tottenham 0:0, Bolton - Fulham 0:3 (30. a 45. Dempsey, 80. Diarra), Chelsea - Wigan 2:1 (62. Ivanovič, 90.+3 Mata - 82. Diame), Liverpool - Aston Villa 1:1 (82. Suárez - 10. Herd), Norwich - Everton 2:2 (39. Howson, 76. Holt - 22. a 61. Jelavič), West Bromwich - Blackburn 3:0 (7. vlastní Olsson, 69. Fortune, 85. Ridgewell), Stoke - Wolverhampton 2:1 (37. Huth, 61. Crouch - 26. Kightly)