Chelsea přejela Blackpool a dál vládne anglické lize

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
19. 9. 2010 22:00
Man United - Liverpool 3:2, Chelsea - Blackpool 4:0

Praha - Dimitar Berbatov se stal hrdinou šlágru 5. kola Premier League mezi Manchesterem United a Liverpoolem, když hattrickem rozhodl o vítězství "Red Devils" 3:2.

Přestože v utkání padlo hned pět branek, střelci byli jen dva. Za hosty totiž vstřelil oba góly kapitán Steve Gerrard.

Bulharský fotbalista nejprve zužitkoval převahu domácích přesnou hlavičkou a poté krásnými nůžkami přidal druhou trefu.

Rosický na penaltu? Wenger to nečekal. A záložník nedal
Rosický selhal: Nedal penaltu a Arsenal přišel o výhru

Jenže Liverpool se nevzdal a i díky chybám domácích srovnal. V 64. minutě Gerrard proměnil penaltu a o chvíli později prostřelil z přímého kopu děravou zeď Manchesteru.

Šest minut před koncem však převážil vítězství na stranu domácích hlavičkou znovu Berbatov, který se se šesti góly dostal do čela střelecké tabulky.

Skvělou střeleckou formu znovu potvrdila londýnská Chelsea, která rozstřílela nováčka z Blackpoolu 4:0. Brankář Chelsea Petr Čech navíc pošesté za sebou na domácí půdě neinkasoval, dohromady již 601 minut.