Chelsea remizovala na hřišti Swansea a poprvé ztratila body

11. 9. 2016 19:06
Dva góly Diega Costy Chelsea k výhře nedovedly. Na hřišti Swansea ve čtvrtém kole anglické ligy pouze remizovala 2:2
Gylfi Sigurdsson a Thibaut Courtois v utkání Swansea proti Chelsea
Gylfi Sigurdsson a Thibaut Courtois v utkání Swansea proti Chelsea | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea poprvé v sezoně ztratili body. Na hřišti Swansea ve čtvrtém kole anglické remizovali 2:2. Dvakrát se za "Blues" prosadil Diego Costa, kterému se proti Swansea velmi daří: v Premier League jí nadělil už sedm branek, což se mu proti nikomu jinému nepovedlo.

Chelsea vstoupila do zápasu ve velkém stylu a v prvním dějství se prezentovala výborným výkonem. Z množství šancí ale dokázala pouze jednou rozvlnit síť Fabiaňského branky, když se v 18. minutě prosadil Costa.

V defenzivě působili svěřenci Antonia Conteho precizně a nezdálo se, že by "Labutě" mohly tříbodový zisk hostů ohrozit. V druhém poločase ale domácí prožili úchvatných 130 sekund, během nichž dokázali stav otočit.

Nejprve gólman Chelsea Courtois fauloval ve vápně Sigurdssona a záložník Swansea sám pokutový kop proměnil. S 26 góly se stal historicky nejlepším střelcem velšského celku v Premier League.

O chvíli později zaváhal na vlastní polovině stoper hostů Cahill, k balonu se dostal Fer a střelou mezi Courtoisovy nohy dokonal obrat. Těsný náskok hostů chvíli držel skvělými zákroky Fabiaňski, v 81. minutě ale hosté vyrovnali.

Ivanovičovu střelu odrazil domácí obránce ke Costovi a ten akrobatickým způsobem zakončil. Jeho pokus ještě změnil směr kvůli Fernándezově teči. Costa se trefil v této sezoně už čtyřikrát. V závěru mohl španělský forvard zkompletovat hattrick, s dalším povedeným zákrokem se ale vytasil Fabiaňski.