Chelsea remizovala na hřišti Swansea a poprvé ztratila body

Gylfi Sigurdsson a Thibaut Courtois v utkání Swansea proti Chelsea Gylfi Sigurdsson a Thibaut Courtois v utkání Swansea proti Chelsea autor: Reuters
Dva góly Diega Costy Chelsea k výhře nedovedly. Na hřišti Swansea ve čtvrtém kole anglické ligy pouze remizovala 2:2

Londýn - Fotbalisté Chelsea poprvé v sezoně ztratili body. Na hřišti Swansea ve čtvrtém kole anglické remizovali 2:2. Dvakrát se za "Blues" prosadil Diego Costa, kterému se proti Swansea velmi daří: v Premier League jí nadělil už sedm branek, což se mu proti nikomu jinému nepovedlo.

Tabulky elitních fotbalových soutěží Tabulky elitních fotbalových soutěží Prohlédněte zde

Chelsea vstoupila do zápasu ve velkém stylu a v prvním dějství se prezentovala výborným výkonem. Z množství šancí ale dokázala pouze jednou rozvlnit síť Fabiaňského branky, když se v 18. minutě prosadil Costa.

V defenzivě působili svěřenci Antonia Conteho precizně a nezdálo se, že by "Labutě" mohly tříbodový zisk hostů ohrozit. V druhém poločase ale domácí prožili úchvatných 130 sekund, během nichž dokázali stav otočit.

Nejprve gólman Chelsea Courtois fauloval ve vápně Sigurdssona a záložník Swansea sám pokutový kop proměnil. S 26 góly se stal historicky nejlepším střelcem velšského celku v Premier League.

O chvíli později zaváhal na vlastní polovině stoper hostů Cahill, k balonu se dostal Fer a střelou mezi Courtoisovy nohy dokonal obrat. Těsný náskok hostů chvíli držel skvělými zákroky Fabiaňski, v 81. minutě ale hosté vyrovnali.

Ivanovičovu střelu odrazil domácí obránce ke Costovi a ten akrobatickým způsobem zakončil. Jeho pokus ještě změnil směr kvůli Fernándezově teči. Costa se trefil v této sezoně už čtyřikrát. V závěru mohl španělský forvard zkompletovat hattrick, s dalším povedeným zákrokem se ale vytasil Fabiaňski.