Chelsea se ztrapnila prohrou s posledními Rangers

2. 1. 2013 22:40
Benítezův tým připravil svým fanouškům na Stamford Bridge smutný začátek roku. Naopak Liverpool v pohodě vyhrál.
Zklamání. Chelsea selhala doma.
Zklamání. Chelsea selhala doma. | Foto: Reuters

Londýn - Šokující úvod fotbalového roku si musejí vytrpět fanoušci londýnské Chelsea. Blues totiž v utkání 21. kola Premier League selhali doma na Stamford Bridge s posledním týmem tabulky, Queens Park Rangers.

Hosté zvítězili v londýnském derby nejtěsnějším rozdílem 1:0, když utkání rozhodl dvanáct minut před koncem střídající Shaun Wright-Phillips. Rangers si užili teprve druhou výhru v sezoně!

Zásadní omyl: Benítez nechal opory sedět

Chelsea bez zraněného Petra Čecha prohrála poprvé od úvodu prosince a v tabulce tak přišla o třetí místo, na kterém ji vystřídal Tottenham. Hosté naopak zlomili sérii tří porážek a bodově dohnali předposlední Reading.

Kouč Benítez nechal na lavičce několik opor, například Hazarda, Matu, Ramirese a Colea. A to se mu vymstilo. V první půli domácí prakticky neohrozili branku Rangers. Ve druhé sice vsítil Lampard gól, ten však nemohl být uznán kvůli ofsajdovému postavení.

Suárez a Sterling zařídili výhru Liverpoolu

A tak přišel trest. V 78. minutě poslal odražený míč po rohovém kopu do sítě Wright-Phillips.

Úvodní zápas roku 2013 se naopak podařil Liverpoolu. Reds doma přehráli Sunderland jednoznačně 3:0. Dvěma brankami přispěl k výhře uruguayský kanonýr Luis Suárez, rozhodující první gól si ale připsal jiný forvard, mladičký Angličan Sterling.

Uspěl i druhý liverpoolský klub. Everton vyhrál 2:1 na hřišti Newcastlu a posunul se na pátou příčkou přes londýnský Arsenal. Domácí sice vedli již od 2. minuty, kdy se prosadil Cissé. Jenže Baines a Anichebe výsledek otočili.

Anglická fotbalová liga - 21. kolo:

Chelsea - QPR 0:1 (78. Wright-Phillips), Liverpool - Sunderland 3:0 (26. a 52. Suárez, 19. Sterling), Newcastle - Everton 1:2 (2. P. Cissé - 43. Baines, 60. Anichebe).

1. Manchester United 21 17 1 3 54:28 52
2. Manchester City 21 13 6 2 41:19 45
3. Tottenham 21 12 3 6 39:27 39
4. Chelsea 20 11 5 4 39:19 38
5. Everton 21 9 9 3 35:26 36
6. Arsenal 20 9 7 4 40:22 34
7. West Bromwich 21 10 3 8 29:27 33
8. Liverpool 21 8 7 6 34:26 31