4. 4. 2012 23:00
Liga mistrů: Chelsea - Benfica 2:1, Real - APOEL 5:2
Lampard proměňuje penaltu proti Benfice.
Lampard proměňuje penaltu proti Benfice. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalová Liga mistrů zná všechny semifinalisty. O postup do velkého finále se utká Barcelona s Chelsea a Bayern Mnichov s Realem Madrid.

Chelsea - jediný zbylý anglický tým v milionářské soutěži - vyřadila Benfiku Lisabon, když po výhře 1:0 v Portugalsku zvítězila 2:1 na Stamford Bridge.

Real Madrid zase nedal šanci největšímu překvapení soutěže. Kyperský APOEL Nikósie prohrál na San Bernabeu vysoko 2:5.

Utkání mezi Chelsea a Benficou jsme sledovali ŽIVĚ
FOTO Messi opět čaroval. Proti AC vytvořil další rekord
Barcelona díky Messiho penaltám vyřadila AC Milán

Postup Blues se nerodil lehce, Benfica totiž v Anglii předvedla více než statečný výkon. Chelsea šla do vedení v první půli poté, co Javi Garcia ve vápně srazil pronikajícího Ashleyho Colea. Nařízenou penaltu se štěstím proměnil Frank Lampard.

Portugalský tým si vypracoval řadu dobrých příležitostí, domácí se však mohli spolehnout na výkon českého brankáře Petra Čecha.

Naděje Benficy pohasly na konci první půle, kdy byl po ostrém skluzu a druhé žluté kartě vyloučen krajní obránce Maxi Pereira. Jenže Chelsea hrála ve druhém poločase opatrně a zbytečně se zatáhla do obrany. A hosté hrozili.

Nakonec se lisabonský klub dočkal i v deseti zaslouženého vyrovnání. Petr Čech po centru Aimara zaspal a Javi Garcia přesnou hlavičkou vyrovnal. V 87. minutě pak mohl rozhodnout o šokujícím postupu Oliveira, ve vápně místo přihrávky ovšem zvolil střelu.

Kaká oslavuje s Ronaldem svůj gól.
Kaká oslavuje s Ronaldem svůj gól. | Foto: Reuters

Definitivní tečku za postupem Chelsea tak dal v samotném závěru střídající Raul Meireles, který po brejku zamířil přesně do šibenice.

Real po výhře 3:0 na Kypru nastoupil s řadou náhradníků. V základní sestavě byli například Varane, Sahin, Altintop či Granero. A po poločase bylo definitivně hotovo. Trefili se Cristiano Ronaldo a nádhernou střelou do horního rohu Kaká.

V 67. minutě sice Manduca snížil, odpovědí však byly trefy Ronalda a Callejona. V závěru se trefil ještě hostující Solari z pokutového kopu a výsledek zpečetil po přihrávce Kaká Argentinec Di Maria.

Odvetná čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Chelsea - Benfica Lisabon 2:1 (1:0)
Branky: 21. Lampard z pen., 90.+2 Meireles - 85. Javi García. Rozhodčí: Skomina (Slovin.). ČK: 40. Maxi Pereira (Benfica). Diváci: 40.000. První zápas 1:0. Postupuje Chelsea.

Real Madrid - APOEL Nikósie 5:2 (2:0)
Branky: 26. a 75. Cristiano Ronaldo, 37. Kaká, 80. Callejón, 84. Di María - 67. Manduca, 82. Solari z pen. Rozhodčí: Rochi (It.). Diváci: 50.000. První zápas 3:0. Postupuje Real Madrid.