Chelsea v derby zabrala. Kohouti vydřeli remízu s United

20. 1. 2013 16:23
Fotbalisté Chelsea vyhráli ve 23. kole anglické Premier League nad Arsenalem a dostali se zpět na vítěznou vlnu.
23. kolo Premier League - Chelsea vs. Arsenal
23. kolo Premier League - Chelsea vs. Arsenal | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea vyhráli ve 23. kole anglické Premier League nad Arsenalem 2:1 a dostali se zpět na vítěznou vlnu.

Za vítěze se trefili už v šesté minutě Mata a o deset minut později z penalty Lampard, za hosty snížil v 58. minutě Walcott. V brance domácích se představil Petr Čech, záložník Arsenal Tomáš Rosický nebyl ani mezi náhradníky.

Tottenham v dalším šlágru v poslední minutě nastavení vystřelil remízu 1:1 s Manchesterem United.

Chelsea si vítězstvím pojistila třetí místo v tabulce a přiblížila se zpět na rozdíl šesti bodů druhému Manchesteru City, "Gunners" zůstali na šestém místě.

Chelsea měl výborný nástup

Vstup do zápasu vyšel Chelsea na výbornou. Už v 6. minutě se dostal Mata za obranu a nekompromisně prostřelil brankáře Szczesného. Domácí pokračovali v převaze a o deset minut se radovali znovu. Hostující brankář fauloval Ramirese a Lampard proměnil pokutový kop.

Po zbytek poločasu Blues na hřišti vládli, ale hřešili na využívání šancí. Dvě gólovky spálil Ramires, jednu Torres.

A po přestávce to mohlo domácí mrzet. Arsenal zapnul na vyšší otáčky a brzy se dočkal snížení. Cazorla našel rozběhnutého Walcotta a ten obstřelil Čecha.

Tottenham vyrovnal v poslední minutě nastavení

Kanonýři byli v druhém poločase lepší, ale vyrovnání se nedočkali. Střídající Demba Ba mohl v závěru dokonce přiat pojišťovací gól, ale v prázdné brance trefil jen Vermaelena. Ale tak to Chelsea stačilo na zisk tří bodů.

Na White Hart Lane čekali diváci na úvodní šanci dlouho. Prvním závarem tak byl rovnou gól Van Persieho z 25. minutě, kdy si útočný hrot United naskočil na centr Cleverlyho.

Před poločasem ještě mohl vyrovnat Bale, ale z dobré pozice trefil jen hostujícího brankáře. Ten se zaskvěl znovu po přestávce, když vytěsnil ránu Dempseyho.

Stejně tak v zakončení vyhořel Defoe o pár minut později. Domácí se ale nakonec dočkali až v úplném závěru. V závaru před brankou se dostal míč k Dempseymu a ten pohotovou střelou vyrovnal. Chvíli po rozehrání rozhodčí ukončil zápas a Tottenham slavil cenný bod s lídrem tabulky.