Chelsea v FA Cupu rozdrtila oslabený Manchester City

21. 2. 2016 19:20
Willian, Ivanovič a Hazard slaví branku Chelsea v FA Cupu
Willian, Ivanovič a Hazard slaví branku Chelsea v FA Cupu | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea porazili v osmifinále Anglického poháru Manchester City vysoko 5:1. Hosté přijeli do Londýna s rezervním týmem a vůbec poprvé v základní sestavě nastoupilo pět mladíků. Bez opor prohrál Manchester City už třetí soutěžní utkání po sobě, což se mu nestalo od listopadu 2010.

Chelsea se zkušenějším kádrem poprvé využila převahu v 35. minutě, kdy Hazardův centr poslal hlavou do sítě Diego Costa. Soupeři se ale povedlo o chvíli později odpovědět. Z malého vápna míč do sítě protlačil David Faupala, který se v dresu prvního týmu objevil vůbec poprvé.

Po přestávce už ale domácí hráči potvrdili svou kvalitu. Už po třech minutách poslal Chelsea zpět do vedení Willian, třetí gól přidal Gary Cahill a na 4:1 teprve druhou brankou v sezoně zvýšil Eden Hazard. Oscar poté neproměnil pokutový kop, pátý gól však Chelsea přece jen vstřelila zásluhou Bertranda Traorého.

Stejným výsledkem vyhrál také West Ham v Blackburnu. Londýnský tým sice na hřišti druholigového celku prohrával, ještě do poločasu ale skóre otočil a nakonec slavil jednoznačné vítězství.

Do čtvrtfinále postoupil také Crystal Palace. Svěřenci Alana Pardewa sice od Vánoc nedokázali zvítězit v lize, v FA Cupu se jim ale daří a tentokrát po výhře 1:0 vyřadili Tottenham.