Chelsea prohrála, Manchester City stáhl náskok

Aktualizováno 6. 12. 2014 20:38
Fotbalisté Chelsea s Thibautem Courtoisem v brance poprvé v sezoně anglické ligy prohráli.
Oba góly do sítě Chelsea dal Papiss Demba Cissé.
Oba góly do sítě Chelsea dal Papiss Demba Cissé. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea s Thibautem Courtoisem v brance poprvé v sezoně anglické ligy prohráli. V Newcastlu podlehli 1:2 a nedosáhli tak na 24. soutěžní utkání v řadě bez porážky, kterým by překonali klubový rekord.

Manchester City zvítězil nad Evertonem 1:0 a snížil náskok "Blues" na tři body. Arsenal zaváhal a prohrál na hřišti Stoke 2:3. Český záložník Tomáš Rosický nebyl ani na lavičce londýnského celku.

Premiérový start za "Straky" prožil od druhého poločasu gólman Jak Alnwick, jenž nahradil zraněného Elliotta. V 57. minutě se mohl radovat z vedení svého týmu. Sissokův centr na Papisse Cissého obránce hostů Cahill pouze tečoval a senegalský útočník se prosadil po čtyřech minutách na hřišti. Chelsea v soutěžním duelu inkasovala po 498 minutách.

V 78. minutě trefil londýnský záložník Hazard tyč, na druhé straně přidal po protiútoku druhou branku Cissé. Pět minut nato se i za "Blues" prosadil střídající hráč, Didier Drogba si naběhl na přesný Fábregasův centr a hlavou přesně zakončil.

Domácí už v té době byli oslabeni o Taylora, který obdržel druhou žlutou kartu. Další trefu už ale svěřenci Josého Mourinha nepřidali a na stadionu St. James's Park prohráli potřetí v řadě.

Pro Manchester City nezačal duel s Evertonem dobře, už v 7. minutě musel být kvůli zranění vystřídán nejlepší střelec Premier League Sergio Agüero. Svěřenci Manuela Pellegriniho přesto ve 24. minutě rozhodli o tříbodovém zisku. Jagielka fauloval v pokutovém území Milnera a nařízenou penaltu proměnil Yaya Touré. Reprezentant Pobřeží slonoviny úspěšně využil všech sedm pokutových kopů v dresu Manchesteru City.

Arsenal dostal rychlý gól

Jubilejní 100. duel v Premier League příliš neoslavil obránce Arsenalu Kieran Gibbs. Už po 19 sekundách prohrával jeho tým na hřišti Stoke, když Peter Crouch vstřelil nejrychlejší branku v této sezoně anglické ligy.

Stoke znovu prokázalo, že se mu proti "Kanonýrům" daří, a na konci poločasu vedlo už 3:0. Do střeleckých statistik se ke Crouchovi přidali Bojan Krkič a Jonathan Walters. Arsenal poprvé v ligovém zápase obdržel tři či více branek v prvním poločase od jiného týmu než Chelsea, Liverpoolu či Manchesteru United.

"Kanonýři" se pak snažili dosáhnout alespoň na bod. V 68. minutě se prosadil z penalty Santiago Cazorla, o dvě minuty později snížil na rozdíl jedné branky povedenou střelou z voleje Aaron Ramsey. V 78. minutě byl ale po druhé žluté kartě vyloučen obránce hostů Chambers a Stoke těsný náskok udrželo. Z posledních devíti domácích duelů s Arsenalem prohrálo jediný v únoru 2010.

Liverpool pouze remizoval se Sunderlandem 0:0 a nenavázal na předchozí dvě výhry. Stejným výsledkem skončil duel mezi Tottenhamem a Crystal Palace, který tak získal první bod z londýnského derby v probíhajícím ročníku anglické ligy.

Branka nepadla ani v utkání Hullu proti West Bromwichi, zejména díky brankáři domácích Allanu McGregorovi, jenž v 9. minutě zneškodnil Dorransovu penaltu. Skotský gólman vychytal všechny tři pokutové kopy, kterým v anglické lize čelil.

Anglická fotbalová liga - 15. kolo:

Newcastle - Chelsea 2:1 (57. a 78. Cissé - 83. Drogba),Hull - West Bromwich 0:0, Liverpool - Sunderland 0:0, QPR - Burnley 2:0 (51. Fer, 74. Austin), Stoke - Arsenal 3:2 (1. Crouch, 35. Krkič, 45.+1 Walters - 68. Cazorla z pen., 70. Ramsey), Tottenham - Crystal Palace 0:0, Manchester City - Everton 1:0 (24. Touré z pen.).

1. Chelsea 15 11 3 1 34:13 36
2. Manchester City 15 10 3 2 32:14 33
3. Southampton 14 8 2 4 24:10 26
4. Manchester United 14 7 4 3 24:16 25
5. West Ham United 14 7 3 4 23:17 24
6. Arsenal 15 6 5 4 24:18 23
7. Newcastle 15 6 5 4 17:18 23
8. Swansea 14 6 4 4 19:14 22