Chelsea ve finále! Barcu dostala na kolena i v desíti

24. 4. 2012 22:50
Barcelona - Chelsea 2:2
Ramires s Lampardem se radují z postupového gólu Chelsea
Ramires s Lampardem se radují z postupového gólu Chelsea | Foto: Reuters

Praha - Petr Čech si s Chelsea po čtyřech letech znovu zahraje finále Ligy mistrů. Londýňané po úvodní výhře nad Barcelonou 1:0 remizovali v odvetě na Nou Campu 2:2.

Katalánskému velkoklubu přitom v průběhu prvního poločasu hrálo vše do karet. Vedl 2:0 a Chelsea se hloupě nechal vyloučit kapitán Terry. Jenže ještě do přestávky snížil Ramires, zkraje druhé půle nedal Messi penaltu a definitivní hřebířek do barcelonské rakve zatloukl vyrovnávací trefou Torres.

Svého finálového soupeře pozná Chelsea ve středu po odvetě Realu s Bayernem.

VIDEO Terry vyloučen za blikanec, Messi nedal penaltu
Zápas Barcelona - Chelsea jsme sledovali ŽIVĚ

Pro Barcelonu nemělo být dohnání jednobrankového manka problém. Zvlášť, když se především Messi dostal hned v první dvacetiminutovce do dvou velkých šancí. Jenže Čecha nepřekonal.

Tlak Barcelony rostl a v 35. minutě se zaslouženě dočkala vedoucí branky. Alvés vysunul Cuencu, ten ještě akci vyšperkoval přihrávkou do boku na Busquetse, který zakončoval do odkryté brány.

Pár desítek sekund poté vylepšil pozici domácího celku kapitán Londýňanů Terry, když se naprosto hloupě nechal vyloučit za úder kolenem do zad Sáncheze. A když ve 42. minutě zvýšil na 2:0 Iniesta, pochyboval o postupu Barcelony málokdo.

Jenže tím pro Barcu vše příjemné v tomto utkání skončilo.

V nastavení snížil po vysunutí Lamparda a přehození Valdése Ramires a po přestávce selhal při pokutovém kopu Messi. Svou ránu poslal jen do břevna.

V dalším průběhu se stávalo obléhání Čechovy brány stále stereotypnějším. O tom, že Messimu není v semifinále střelecky přáno, se argentinský štírek znovu přesvědčil v 83. minutě, kdy z osmnácti metrů opět rozezvučel jen brankovou konstrukci.

A když v samém závěru vyrovnal Torres, mohl tým Chelsea propuknout v obrovský jásot. Přestože se zdálo, že ´Blues´ tato sezona vůbec nevyjde, najednou mají na dosah ´pohár s velkýma ušima´.

Odvetné semifinálové utkání fotbalové Ligy mistrů:

FC Barcelona - Chelsea FC 2:2 (2:1)
35. Busquets, 42. Iniesta - 45.+1 Ramires, 90.+1 Torres. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). ŽK: Messi - Meireles, Ramires, Mikel, Čech, Lampard. ČK: 37. Terry (Chelsea). Diváci: 95.000. První zápas: 0:1, postoupila Chelsea.

Barcelona: Valdés - Puyol, Piqué (26. Dani Alves), Mascherano - Xavi, Busquets, Iniesta - Cuenca (67. Tello), Messi, Fábregas (74. Keita) - Sánchez. Trenér: Guardiola.
Chelsea: Čech - Ivanovič, Cahill (13. Bosingwa), Terry, Cole - Mikel, Meireles - Lampard, Ramires, Mata (58. Kalou) - Drogba (80. Torres). Trenér: Di Matteo.