Chelsea vyhrála a udržela si náskok v čele před City

4. 3. 2015 23:16
Eden Hazard z Chelsea slaví gól v síti West Hamu United.
Eden Hazard z Chelsea slaví gól v síti West Hamu United. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté vedoucí Chelsea bez brankáře Petra Čecha zvítězili v anglické lize na hřišti West Hamu 1:0, udrželi pětibodový náskok před druhým Manchesterem City a navíc mají zápas k dobru. Mistrovští "Citizens" doma ve 28. kole porazili poslední Leicester 2:0.

Čech v neděli pomohl "Blues" vyhrát Ligový pohár, ale tentokrát znovu jen kryl záda jedničce Courtoisovi. Chelsea ve 22. minutě rozebrala obranu londýnského rivala a po Ramiresově centru snadno hlavičkoval Hazard. Ramiresův pokus pak skončil na brankové konstrukci a několik šancí West Hamu zlikvidoval Belgičan Courtois.

Manchester City prohrál poslední soutěžní zápasy proti Barceloně i Liverpoolu a i proti nejhoršímu týmu tabulky se trápil. Favorita poslal do vedení v nastavení první půle Silva. Domácího gólmana Harta od vyrovnání zachránila tyčka. Definitivní pojistku přidal až v 88. minutě Milner.

Třetí Arsenal s reprezentačním kapitánem Tomášem Rosickým porazil Queens Park Rangers na jejich hřišti 2:1. O branky "Kanonýrů" se postarali mezi 65. a 69. minutou útočníci Giroud a Sánchez. Austinův patnáctý gól v sezoně už pro QPR znamenal jen korekci výsledku.

Čtvrtý Manchester United vyhrál v Newcastlu 1:0 díky brance Younga z 89. minuty, které předcházela velká chyba gólmana Krula. Záložník "Rudých ďáblů" se v Premier League trefil poprvé po 400 dnech. Pátý Liverpool před svým publikem zdolal díky Hendersonovi a Sturridgeovi 2:0 Burnley a v lize naplno bodoval počtvrté za sebou.

Anglická fotbalová liga - 28. kolo:

Manchester City - Leicester 2:0 (45. Silva, 88. Milner), Newcastle - Manchester United 0:1 (89. Young), QPR - Arsenal 1:2 (82. Austin - 65. Giroud, 69. Sánchez), Stoke - Everton 2:0 (32. Moses, 84. Diouf), Tottenham - Swansea 3:2 (7. Chadli, 51. Mason, 60. Townsend - 19. Ki Song-jung, 88. Sigurdsson), West Ham United - Chelsea 0:1 (22. Hazard), Liverpool - Burnley 2:0 (29. Henderson, 51. Sturridge).

1. Chelsea 27 19 6 2 57:22 63
2. Manchester City 28 17 7 4 59:27 58
3. Arsenal 28 16 6 6 53:30 54
4. Manchester United 28 15 8 5 47:26 53
5. Liverpool 28 15 6 7 42:30 51
6. Southampton 28 15 4 9 39:20 49
7. Tottenham 27 14 5 8 44:38 47
8. Stoke 28 12 6 10 33:34 42