Rosický nahrál na vyrovnávací gól, Arsenal zůstává první

6. 10. 2013 18:55
Fotbalisté Chelsea v 7. kole Premier League málem ztratili další body. Vyhráli až po dvou gólech v samotném závěru.
Jack Wilshere dává gól, na který mu přihrál Tomáš Rosický.
Jack Wilshere dává gól, na který mu přihrál Tomáš Rosický. | Foto: Reuters

Londýn Arsenal zůstává v čele anglické Premier League. Gunners vezou bod za remízu 1:1 ze stadionu West Bromwiche Albion a v tabulce jsou první o skóre před Liverpoolem.

Svěřenci Arsena Wengera prohrávali od 42. minuty, kdy překonal brankáře Szczesnyho domácí Yacob. Důležitým momentem ale byla 59. minuty, kdy hostující manažer poslal na hřiště českého záložníka Tomáše Rosického.

Ten po čtyřech minutách pobytu na hřišti narazil míč Jacku Wilsherovi, který zpoza vápna tečovanou střelou vyrovnal.

Southampton už je překvapivě čtvrtý

Dva góly v posledních minutách uchránili londýnskou Chelsea od ztráty dalších bodů. V 7. kole nakonec porazili venku Norwich 3:1.

O vítězný gól se postaral Hazard v 85. minutě, jednu trefu pak ještě přidal Willian.

Swansea s Bony Wilfriedem v základu naopak prohrálo se Southamtonem 0:2. Ten je tak překvapivě už na čtvrtém místě tabulky.

Hazard zachránil londýnskou Chelsea

Chelsea se dostala do vedení již ve 4. minutě, když se po přiťuknutí Demby Ba trefil z voleje ke vzdálenější tyči Brazilec Oscar a zaznamenal třetí ligovou trefu. Ve druhém poločase ale domácí zásluhou hlavičky záložníka Anthonyho Pilkingtona vyrovnali.

Chelsea ale nakonec dovedla utkání k vítězství, když se krátce před koncem trefili během jedné minuty Eden Hazard a střídající Willian, který nastoupil v lize v dresu "Blues" vůbec poprvé od letního příchodu z Machačkaly. Norwich ani podesáté v řadě nedokázal londýnský tým porazit a je šestnáctý, dva body od sestupových pozic.

Až na šesté místo se propadl další londýnský klub, Tottenham. Kohouti na domácím hřišti selhali v derby s West Hamem, kterému na White Hart Lane podlehli vysoko 0:3.

Anglická fotbalová liga - 7. kolo:

Norwich - Chelsea 1:3 (68. Pilkington - 4. Oscar, 85. Hazard, 86. Willian), Southampton - Swansea 2:0 (19. Lallana, 83. Rodriguez),

Tottenham - West Ham United 0:3 (67. Reid, 73. Vaz Te, 80. Morrison), West Bromwich - Arsenal 1:1 (42. Yacob - 63. Wilshere).

1. Arsenal 7 5 1 1 14:8 16
2. Liverpool 7 5 1 1 11:5 16
3. Chelsea 7 4 2 1 10:4 14
4. Southampton 7 4 2 1 7:2 14
5. Manchester City 7 4 1 2 17:8 13
6. Tottenham 7 4 1 2 6:5 13
7. Everton 7 3 3 1 10:9 12
8. Hull 7 3 2 2 6:7 11