Chelsea vyhrála šlágr v Newcastlu a jde na čtvrté místo

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
3. 12. 2011 19:08
Newcastle - Chelsea 0:3, Aston Villa - Man United 0:1
Především zásluhou gólu Didiera Drogby z 38. minuty si Chelsea zajistila tři body | Foto: Reuters

Newcastle - Fotbalisté Chelsea odčinili úterní vyřazení ve čtvrtfinále anglického Ligového poháru s Liverpoolem (0:2), když ve 14. kole Premier League zvítězili v Newcastlu 3:0.

Výhru svěřenců kritizovaného trenéra Andrého Villase-Boase zařídil ve 38. minutě útočník Didier Drogba, v závěrečných minutách zápasu pak zisk tří bodů potvrdili střídající Salomon Kalou a další útočník Daniel Sturridge.

A to ještě záložník Chelsea Frank Lampard neproměnil v 16. minutě pokutový kop.

Čtvrté čisté konto v probíhajícím ročníku Premier League si připsal brankář české reprezentace Petr Čech, k němuž mu však třikrát "pomohlo" břevno.

Chelsea chystá čistku, v létě má odejít i Petr Čech
Chelsea znovu nestačila na Liverpool a vypadla z poháru
Ancelotti: Za prohry Chelsea může starý kádr, ne kouč
Agent: Wilfried a Chelsea? Chtějí ho i Bayern a Sevilla
VIDEO Crystal Palace vyřadilo Man United z poháru

Chelsea, která před zápasem v Newcastlu prohrála tři ze čtyř zápasů, se tak v tabulce posunula před svého soupeře na čtvrté místo.

Před Newcastle se díky lepšímu skóre dostal i Arsenal, který vyhrál 4:0 ve Wiganu. Opět ani na lavičku Arsenalu se nevešel kapitán české reprezentace Tomáš Rosický.

O své výhře rozhodli Gunners v rozmezí 28. a 29. minuty, v nichž se trefili Arteta a Vermaelen, ve druhé půli pak výhru pojistili Gervinho a Van Persie, který si v čele tabulky kanonýrů polepšil na čtrnáct zásahů.

Vyhrály oba kluby z Manchesteru i Tottenham

Vyhrála i trojice týmů v čele tabulky. Vedoucí Manchester City doma deklasoval nováčka z Norwiche 5:1, a na svém stadionu Etihad zvítězil tak v součtu s minulou sezonou Premier League zvítězil podvanácté v řadě.

Svým jedenáctým ligovým gólem v sezoně otevřel skóre Agüero, po přestávce pak skóre navýšili Nasri, Yaya Touré, Balotelli a Johnson, za stavu 3:0 připsal čestný úspěch hostů Morison.

Manchester United vyhrál, i když opět vstřelil jen jeden gól
Manchester United vyhrál, i když opět vstřelil jen jeden gól | Foto: Reuters

Citizens si udrželi pětibodový náskok na městského rivala United. Obhájce titulu vyhrál na půdě Aston Villy 1:0, když o jeho výhře rozhodl ve 20. minutě Jones. United tak odčinili středeční vyřazení z Ligového poháru druholigovým Crystal Palace.

Red Devils tak v sedmém zápase po sobě dali v Premier League jen jednu branku, ve čtyřech z posledních pěti případů však vyhráli.

Velmi dobrou formu potvrdili v domácím zápase proti Boltonu fotbalisté Tottenhamu, kteří díky výhře 3:0 pošesté za sebou v Premier League zvítězili. Už v 7. minutě otevřel skóre Bale, ve druhé půli výhru pojistili Lennon a Defoe.

Podruhé v sezoně se do brány Queens Park Rangers postavil Radek Černý, ale ani proti West Bromwichi se nedočkal vítězství. QPR sice poslal do vedení Helguson, devět minut před koncem zápasu však vyrovnal Long.

Newcastle - Chelsea 0:3 (38. Drogba, 89. Kalou, 90.+2 Sturridge), Blackburn - Swansea 4:2 (20., 45.+2, 57. a 82. z pen. Yakubu - 35. Lita, 66. Moore), Manchester City - Norwich 5:1 (32. Agüero, 51. Nasri, 68. Y. Touré, 88. Balotelli, 90.+2 Johnson - 81. Morison), QPR - West Bromwich 1:1 (20. Helguson - 81. Long), Tottenham - Bolton 3:0 (7. Bale, 50. Lennon, 60. Defoe), Wigan - Arsenal 0:4 (28. Arteta, 29. Vermaelen, 61. Gervinho, 78. Van Persie), Aston Villa - Manchester United 0:1 (20. Jones), Everton - Stoke 0:1 (15. Huth), Wolverhampton - Sunderland 2:1 (73. a 81. Fletcher - 52. Richardson).