reklama

Chelsea vykázala nejvyšší zisk v Abramovičově éře

Roman Abramovič si může z obchodního pohledu za minulou sezonu zatleskat Roman Abramovič si může z obchodního pohledu za minulou sezonu zatleskat autor: Reuters
Chelsea vykázala za minulou sezonu nejvyšší zisk v éře Romana Abramoviče 18,4 milionu liber (asi 640 mil. korun) a také obrat byl rekordní 319,8 milionu liber.

Londýn - Fotbalová Chelsea vykázala za minulou sezonu nejvyšší zisk v éře Romana Abramoviče, který londýnský klub koupil před jedenácti lety.

Současný lídr anglické ligy dnes oznámil, že profit za finanční rok 2014 je 18,4 milionu liber (asi 640 mil. korun) a také obrat byl rekordní 319,8 milionu liber.

Ruský miliardář Abramovič koupil Chelsea v roce 2003 a od té doby se klub poprvé dostal do zisku za sezonu 2012 (1,4 milionu liber). Loni tým s brankářem Petrem Čechem spadl znovu do červených čísel, ale nyní je zisk rekordní.

Pomohly k tomu zejména nová smlouva na televizní přenosy z Premier League a prodej hráčů Juana Maty do Manchesteru United a Davida Luize do Paris St. Germain.

reklama