4. 4. 2010 19:40
ManU - Chelsea 1:2, Arsenal - Wolverhampton 1:0
Didier Drogba mohl slavit jak svůj gól, tak výhru Chelsea
Didier Drogba mohl slavit jak svůj gól, tak výhru Chelsea | Foto: Reuters

Praha - Ve šlágru 33. kola anglické Premier League porazili fotbalisté Chelsea vedoucí celek Manchester United na jeho půdě 2:1.

Zároveň jej tak předstihli na čele tabulky, kterou nyní vedou pět kol před koncem s dvoubodovým náskokem.

Ostudně mále skončil zápas Arsenalu se čtrnáctým Wolverhamptonem. Svěřenci Arséna Wengera urvali hubené vítězství 1:0 na vlastním hřišti až v nastaveném čase.

Londýnský celek se tak udržel v přímém kontaktu s nejlepšími, na druhý Manchester ztrácí jediný bod.

Manchester i Chelsea začali zápas bez svých střeleckých opor. Wayna Rooneyho vyřadily na několik týdnů problémy s vazy, Didier Drogba  má potíže s třísly, a tak zůstal jen na lavičce.

Londýnské mužstvo se ujalo vedení už v prvním poločase, když skóre otevřel ve 20. minutě šikovnou patičkou Joe Cole.

Ferguson: Rozhodčí předvedli velmi špatný výkon

V úvodním poločase byli aktivnější překvapivě hosté, a tak jejich brankář Petr Čech musel zasahovat pouze jednou.

Manažer Manchesteru United Alex Ferguson ve finále MS klubů proti ekvádorskému Quitu. | Foto: Reuters

V 79. minutě zvýšil na 2:0 střídající Drogba. Jak se však ukázalo, z ofsajdového postavení.

"Nechápu to. Asistent měl všechno jako na dlani, nikdo mu nepřekážel a on to neodmával. Tak důležitý zápas musí řídit nejlepší sudí, ale dnes tady nebyli. Předvedli velmi, velmi špatný výkon," řekl trenér United Alex Ferguson.

Vzápětí se Manchester přece jen dostal zpět do zápasu Machedovou trefou.

Víc však brankář Čech a jeho spoluhráči "Rudým ďáblům" nepovolili a odvážejí si ze stadionu Old Trafford klíčové vítězství. První po pěti letech.

Arsenal zachránil výhru až v nastavení

Druhý londýnský celek si málem doma uříznul nečekanou ostudu. Bez zraněných opor Fabregase a Aršavina zachránil tři body až ve čtvrté minutě nastavení, kdy se hlavou prosadil Bendtner.

Přitom poslední půlhodinu hráli hosté jen o desíti. Za faul na českého reprezentanta Tomáš Rosického byl totiž vyloučen záložník Henry.

Šestou výhru za sebou si nepřípíší fotbalisté Tottenhamu. Jejich úspěšnou šňůru utnul Sunderland.

Hlavní postavou zápasu byl útočník Darren Bent. Skóre otevřel už po 37 sekundách, což je rekord letošního ročníku. Za necelou půlhodinu proměnil penaltu a ke zkompletovaní hattricku měl další dvě příležitosti ze značky pokutového kopu.

Brankář Gomes jej však v obou případech už vychytal.

Liverpool venku opět nevyhrál

Fotbalisté Liverpoolu remizovali s Birminghamem na jeho stadionu 1:1 a zůstávají na šestém místě. Na soupeřově hřišti nevyhráli už posedmé za sebou a na čtvrté místo, znamenající účast v předkole Ligy mistrů, ztrácejí už čtyři body.

Steven Gerrard z Liverpoolu gestikuluje při utkání s Fiorentinou.
Steven Gerrard z Liverpoolu gestikuluje při utkání s Fiorentinou. | Foto: Reuters

Čtvrtý Manchester City i pátý Tottenham mají navíc zápas k dobru. Birmingham prodloužil svou domácí sérii neporazitelnosti na třináct zápasů a zůstává v klidném středu tabulky.

Navíc si udržel zajímavý primát - je jediným týmem v Premier League, který Rafael Benítez v roli kouče Liverpoolu nedokázal porazit. Nepovedlo se mu to ani na osmý pokus.

Liverpool poslal do vedení dvě minuty po přestávce přesnou ranou kapitán Gerrard, ale hosté vedení dlouho neudrželi. Birmingham vyrovnal už o devět minut později zásluhou špatně bráněného obránce Ridgewella.

West Ham bodoval na hřišti Evertonu

Everton doma remizoval 2:2 se zachraňujícím se West Hamem United a v Goodison Parku ztratil body po sedmi ligových výhrách za sebou.

Radoslav Kováč, West Ham
Radoslav Kováč, West Ham | Foto: Václav Rojík, West Ham United

Hosté, v jejichž dresu odehrál celý zápas záložník Radoslav Kováč, přerušili šestizápasovou sérii bez bodu a udrželi naděje na záchranu.

Domácí poslal do vedení ve 24. minutě Rus Biljaletdinov. Hosté mohli na konci poločasu srovnat, ale egyptský útočník Mido neproměnil penaltu. Londýnský celek se zlepšil v druhém poločase a obránce Da Costa po hodině hry vyrovnal.

Domácím vrátil vedení pět minut před koncem střídající Nigerijec Yakubu, ale další střídající brazilský útočník Ilan o dvě minuty později zajistil svému týmu důležitý bod.

Manchester United - Chelsea 1:2