reklama

Chelsea získala Salaha z Basileje, jenž jí vstřelil dva góly

Mohamed Salah si vysloužil angažmá v Chelsea tím, že jí v Lize mistrů vstřelil dva góly. Mohamed Salah si vysloužil angažmá v Chelsea tím, že jí v Lize mistrů vstřelil dva góly. autor: Reuters
Chelsea získala z Basileje mladého egyptského reprezentanta Mohameda Salaha, jenž jí na podzim v duelech Ligy mistrů vstřelil dvě branky.

Londýn - Chelsea získala z Basileje mladého egyptského reprezentanta Mohameda Salaha, jenž jí na podzim v duelech Ligy mistrů vstřelil dvě branky.

K dokončení přestupu už zbývá jen dohoda s fotbalistou na podmínkách jeho smlouvy a lékařská prohlídka. Chelsea za něj podle BBC zaplatí 11 milionů liber (367 milionů korun).

Jednadvacetiletý Salah byl na podzim jedním ze strůjců dvou překvapivých výher Basileje v základní skupině Ligy mistrů nad Chelsea.

Ofenzivní středopolař překonal Petra Čecha v prvním duelu na Stamford Bridge, kde švýcarský tým vyhrál 2:1, a poté rozhodl odvetu jediným gólem tři minuty před koncem.

Salah dal Chelsea gól už před rokem

Navzdory dvěma porážkám nicméně postoupila do vyřazovací části LM Chelsea, zatímco Basilej šla z třetího místa do Evropské ligy.

Salah už má na kontě 27 zápasů za egyptskou reprezentaci a zahrál si i na olympijských hrách v Londýně. Do Basileje přišel v roce 2012 a hned v první sezoně pomohl k zisku švýcarského titulu. Proti Chelsea si zahrál už v minulém ročníku v semifinále Evropské ligy a rovněž jí dal gól.

Chelsea podle britského tisku "vyfoukla" Salaha ligovému konkurentovi Liverpoolu, jenž počítal, že mladý Egypťan bude jeho první lednovou posilou. Chelsea už v zimním přestupním období získala Nemanju Matiče, naopak pouští Juana Matu za 37 milionů liber do Manchesteru United.

reklama