Chile v pohledném utkání porazilo Honduras 1:0

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
16. 6. 2010 15:32
Byla zahájena i poslední skupina MS

Nelspruit - Poslední skupina fotbalového mistrovství světa byla rozehrána v jihoafrickém Nelspruitu, kde se utkaly Honduras s Chile.

Ze zasloužených tří bodů se v odpoledním utkání radoval jihoamerický výběr, který v pohledném zápase porazil Honduras brankou Beausejoura nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Druhé utkání skupiny H mezi Švýcarskem a horkým favoritem na titul Španělskem se hraje od 16:00 v Durbanu.

ANIMACE: Maicónův gól - ukázka fotbalové geniality. A také štěstí
Hamšík, Weiss,či vuvuzely? Kdo může za slovenský kolaps
Slováci: Z euforie až na dno, víra v hrdiny se vypařuje

Chilané byli sice od začátku lepším týmem, ale  ani Honduras se nechtěl nechat zahanbit a hrnul se dopředu. Výsledkem byl velice dynamický první poločas, v němž obě strany chtěly především vstřelit branku.

To se nakonec podařilo Jihoameričanům, kteří ve 34. minutě sehráli parádní kombinaci po pravé straně, na jejímž konci byl Beausejour, jenž z bezprostřední blízkosti se štěstím překonal brankáře Valladarese.

Chilané na rozdíl od mnoha dalších týmů, které se na MS dostaly do vedení, se místo soustředění na bránění těsného rozdílu ve skóre vrhli do útoku s úmyslem soupeře dorazit.

Rozhodující branka zápasu.
Rozhodující branka zápasu. | Foto: Reuters

Velkou příležitost k tomu měl po hodině hry Sánchez, ale vůbec netrefil branku.

To na konci čtyřiašedesáté minuty Ponce bránu z metru hlavou neminul, ale fantastický zákrok předvedl brankář Valladares a jistý gól dokázal vyrazit. Další šance následovaly, ale Chile se ne a ne trefit, a tak skóre zůstalo na nejtěsnějším rozdílu 1:0.

Dlužno ale dodat, že Honduras toho v druhé půli dopředu nepředvedl mnoho a bylo jen zásluhou dobrého gólmana a štěstí, že neprohrál vyšším rozdílem.

Program skupiny H ve středu pokračuje od 16:00 zápasem úřadujících evropských šampionů Španělů se Švýcarskem.