reklama

Chlapi, co je to s vámi? Beauguel si stěžoval na rasisty i po zápase na Spartě

Beauguelovu nelibost vyvolal i nápis "White lives matter", který se během zápasu na tribuně objevil. Beauguelovu nelibost vyvolal i nápis "White lives matter", který se během zápasu na tribuně objevil. autor: ČTK
Francouzský fotbalista Jean-David Beauguel podruhé v tomto týdnu upozornil na rasistické chování tuzemských fanoušků. Mělo k němu dojít v pohárovém duelu na pražské Letné.

Rasistické chování směrem k Beauguelovi z nedělního ligového utkání v Olomouci bude už dnes na svém pravidelném zasedání řešit disciplinární komise, ovšem po středečních odvetách domácího poháru budou dost možná její členové studovat další materiál. 

Na nové rasistické projevy fanoušků upozornil Beauguel po semifinále MOL Cupu mezi Spartou a Plzní (2:1), který se hrál na pražské Letné. Podle francouzského útočníka v jeho průběhu domácí fandové hučením uráželi záložníka Viktorie Joela Kayambu, který je původem z Konga.

"Dneska se to stalo znova. Během zápasu ultras Sparty dělali opičí zvuky na mého spoluhráče Kayambu. A vůbec nikdo s tím nic nedělal. Co je s vámi, chlapi? Kanga, Tetteh, Costa jsou přeci taky černí, ne?" napsal Beauguel jen pár hodin po skončení duelu na Twitter a doplnil video, které má nevhodné chování fans Sparty dokazovat. 

Sparta ukončila neporazitelnost Plzně. Ve finále poháru si zahraje s Libercem Sparta ukončila neporazitelnost Plzně. Ve finále poháru si zahraje s Libercem Čtěte zde

Sám Beauguel si přitom podle svých slov hned po skončení zápasu šel vše vyříkat s rozhodčími, kterým velel jako hlavní Ondřej Pechanec, ale ti mu řekli, že žádné rasistické projevy nezaznamenali.

"Sorry Bogy, já nic neslyšel, řekl mi. Lhář! Já jsem seděl na lavičce a společně se spoluhráči jsme slyšeli všechno: Dokonce za mnou přišel jeden chlapík z VIP tribuny a omlouval se mi," stojí si za svým Beauguel. 

Osmadvacetiletý Beaguel, který má s Viktorií smlouvu do léta roku 2022, prý kvůli incidentům z posledních zápasů dokonce zvažuje, že by z české ligy odešel. "Jsem z toho hrozně smutný a znechucený. Necítím, že by se mi tady chtělo zůstávat," napsal krátce po půlnoci na svůj Twitter.  

reklama