reklama

Chovanec: Svoji kůži CSKA neprodáme lacino

autor: Jakub Šafránek
Spartu čeká druhé představení v Evropské lize

Moskva - Důležitý zápas čeká ve čtvrtek večer fotbalovou Spartu, která v Evropské lize narazí na ruský klub CSKA Moskva. Pokud v něm totiž Letenští uspějí a budou alespoň bodovat, udělají další velký krok směrem k postupu ze skupiny.

Armádní klub ale do vzájemného zápasu, hraného v Moskvě, vstupuje jako velký favorit: v roce 2005 vyhrál Pohár UEFA, loni dokráčel až do čtvrtfinále Ligy mistrů a dlouhodobě patří mezi nejlepší ruské celky.

Čtěte také:

Pozor na Vágnera Love, varuje Sparta. A chce bodovat
Sparta vstoupila do Evropské ligy výhrou nad Palermem
Sparta zachránila remízu s Boleslaví, Slovan smetl Brno

"Známe sílu CSKA a pokusíme se postavit takovou jedenáctku, která jej překvapí dobrým výkonem. Víme, že jsou favoritem, je to tým, k němuž chováme velký respekt," prohlásil na tiskové konferenci uznale kouč Letenských Josef Chovanec. "Český klubový fotbal se bohužel nenachází na takové kvalitativní úrovni, jako ruský."

Nicméně Sparta ve svém prvním utkání ve skupině proti Palermu ukázala, že umí vyzrát i na silnějšího soupeře, když na Letné po povedeném výkonu vyhrála 3:2.

Sparta se v Moskvě připravuje na zápas s CSKA Sparta se v Moskvě připravuje na zápas s CSKA Prohlédněte zde

Alespoň částečně tak nechala zapomenout na zklamání z playoff Ligy mistrů, v němž překvapivě vypadla se slovenskou Žilinou. Navíc může do sestavy na rozdíl od Champions League počítat téměř se všemi hráči svého stálého kádru, což její hře podle Chovance také výrazně prospělo.

"Chybí nám už jen dva hráči ze základního kádru, zdravotní stav u zbylých se markantně zlepšil. Sestava se nyní začala konsolidovat, takže máme lepší výsledky, než na začátku soutěže," prohlásil zkušený kouč. "Svoji kůži CSKA lacino neprodáme."

Pomůže i čerstvý reprezentant

K dobrému výsledku by měl Chovancovu výběru pomoci i čerstvý reprezentant Václav Kadlec, kterého ve středu trenér Michal Bílek povolal do národního týmu. Talentovaný útočník se novinu dozvěděl na moskevském letišti.

Sparta v Moskvě: Václav Kadlec Foto: Jakub Šafránek

"Byl jsem příjemně překvapen, bylo to tak nečekané," hedal těžce slova mladý útočník. "Jsem hrozně šťastný."

"Nervózní z toho ale nebudu, ještě to tak nevnímám. To přijde až v pondělí na srazu, zatím se soustředím na tenhle zápas a příští v Olomouci," prohlásil Kadlec na tiskové konferenci.

Přitom právě následující dvě utkání, tedy dnešní v Moskvě a pondělní v Olomouci mohou rozhodnout o tom, zdali se při zranění Milana Baroše v dresu "áčka" objeví i na hřišti.

Společně s Lukášem Magerou jsou totiž jedinými povolanými útočníky, kteří ve svém klubu pravidelně hrají a především dávají góly.

Což by Kadlec chtel ukázat i proti CSKA.

Pět branek, bouřlivé emoce a nakonec sparťanská radost Pět branek, bouřlivé emoce a nakonec sparťanská radost Prohlédněte zde

reklama