22. 8. 2011 17:00
Červená karta pro Bartla výrazně ovlivnila zápas
Jan Chramosta.
Jan Chramosta. | Foto: Reuters

Praha - "Je mi to líto, polepším se, asi jsem nemusel padat." Tak nějak mluvil mladoboleslavský útočník Jan Chramosta na jaře poté, co dostal od disciplinární komise distanc na jedno utkání a pokutu 20 tisíc korun za nasimulovaný pád v utkání Ondrášovka Cupu na půdě Kroměříže.

V semifinále soutěže byl po inkriminovaném incidentu vyloučen brankář domácích a Boleslav si tak hodně usnadnila postup do finále poháru, který nakonec vyhrála.

Sparta porazila Hradec a v lize je dál stoprocentní
Chramosta: Věřím, že mi teď lidé prominou to simulování
Chramosta dostal za simulování v poháru pokutu 20 tisíc
Kroměříž si na rozhodčího nestěžuje. Doufá ale v trest
Simulanti škodí rozhodčím. A křiví fotbal. Video na ně!

Z nového ročníku Gambrinus ligy utekla pouhá čtyři kola a o Chramostovi se v negativním tónu mluví znovu. Tentokrát mu spílají hráči a vedení Viktorie Žižkov.

Co se vlastně stalo. Běžela 25. minuta utkání mezi Mladou Boleslaví a hosty ze Žižkova, stav byl 1:0. Chramosta probíhal kolem obránce hostů Daniela Bartla, načež se poroučel k zemi.

Sudí Kovařík nejen že odpískal faul, ale beka žižkovských přísně vyloučil. Hostům tak po pětadvaceti minutách hry výrazně klesla možnost, jak bojovat o bodový zisk. Nakonec prohráli 0:2.

Na moment, který výrazně ovlivnil zbytek duelu, měli jasný názor.

Martin Pulpit.
Martin Pulpit. | Foto: ČTK

"Červená karta pro Bartla byla nesmyslná, protože ke kontaktu mezi ním a Chramostou vůbec nedošlo. S rozhodnutím absolutně nesouhlasíme," byl po utkání přesvědčen trenér ligového nováčka Martin Pulpit.

Naopak mladý útočník Boleslavi, který utkání dvěma góly rozhodl, hovořil podobně jako po zmiňovaném zápase s Kroměříží. "Kontakt tam byl," vyjádřil se stručně Chramosta.

Fotbalista z dětskou tváří se stal hrdinou českých fanoušků v červnu, kdy v dresu jednadvacítky vsítil rozhodující gól proti Anglii. Česká lvíčata díky němu postoupila do semifinále Eura.

Po utkání tehdy říkal: "Pořád tu situaci z Kroměříže vidím před sebou, možná byla chyba, co jsem udělal. Už s tím nic nenadělám, nemá cenu se v tom nimrat. Ale teď věřím, že mně lidi tu Kroměříž konečně prominou. I když se na to asi jen tak nezapomene. I pro mě to byla nepříjemná zkušenost."

Pokud mají žižkovští pravdu, Chramosta ´chyboval´ znovu. Odpustí mu fanoušci i tentokrát?