reklama

Ležící, spící Bale vytočil fanoušky Realu. Musí odejít co nejdříve, prohlásil Zidane

Gareth Bale Gareth Bale autor: Reuters
Zatímco Real Madrid úchvatnou pokoronavirovou jízdou míří k mistrovskému titulu v La Lize, španělské novináře zaměstnává spíš vztah kouče Zinedina Zidana s útočníkem Garethem Balem. Třicetiletý Welšan poslední zápasy sedí pouze na tribuně, kde se baví neobvyklými kousky. A ty rozpalují fanoušky Bílého baletu spíše do ruda.

Real Madrid dokázal po koronavirové pauze vyhrát všech devět zápasů a k titulu ve španělské lize mu chybí jediná výhra; slavit může už ve čtvrtek, kdy přivítá Villareal. Někdejší rekordní posila královského klubu Gareth Bale vše sleduje pouze z tribuny.

A okázale dává najevo, jak moc ho to tam nebaví. V průběhu pátečního zápasu s Alavésem si přetáhl ochrannou roušku přes celý obličej a dělal, jako že spí. Při pondělním vítězství nad Granadou zase imitoval, že dění na trávníku sleduje imaginárním dalekohledem.

"Ke Garethovi nemám jedinou připomínku. Celý tým se soustřeďuje na jediný cíl: získat španělský titul," (ne)komentoval výstřelky svého svěřence kouč Zinedine Zidane.

Bývalý hvězdný záložník volil diplomatické fráze zřejmě z toho důvodu, že se Baleovy dny v hlavním městě Španělska rychle krátí. Animozity mezi trenérem a hvězdným hráčem, jehož roční gáže činí bezmála půl miliardy korun, trvají už dlouhé měsíce. A vyostřily se během předsezonního soustředění v americkém Texasu, kdy Zidane svého svěřence označil za personu non grata.

"Není to nic osobního, klub má právo vyjednávat s každým svým hráčem, zda zůstane, nebo odejde. Pokud by ale Gareth odešel už zítra, bylo by to nejlepší pro všechny."

Pokud Bale, který do Realu zamířil před sedmi lety za 100 milionů eur, skutečně po sezoně odejde, fanoušci za něj demonstrovat určitě nebudou. Příznivci Bílého baletu mu nemohou zapomenout mimo jiné kontroverzní oslavu po listopadovém postupu Walesu na mistrovství Evropy. Po vítězství nad Maďarskem Bale spolu se svými spoluhráči rozvinul vlajku s nápisem "Wales. Golf. Madrid. V tomto pořadí."

reklama