reklama

Jen nakopávali a čekali na náhodu, říká o Turcích kapitán Suchý

Marek Suchý v kvalifikačním utkání Česko - Turecko. Marek Suchý v kvalifikačním utkání Česko - Turecko. autor: Milan Kammermayer
Stoper Marek Suchý nebude vzpomínat na poslední kvalifikační zápas o Euro 2016 v dobrém. Vedl sice Česko jako kapitán, ale musel přijmout prohru 0:2. Co po zápase řekl?

Praha - Při absenci obvyklých zkušených opor dostal stoper Marek Suchý důvěru a oblékl kapitánskou pásku české fotbalové reprezentace. Dojem mu však pokazila porážka 0:2 s Tureckem. Ta ho mrzí o to více, že se chtěl s fanoušky v posledním domácím utkání kvalifikace rozloučit lepším způsobem a oslavit postup na mistrovství Evropy.

"Mrzí to i kvůli fanouškům. Chtěli jsme s lidmi postup oslavit lépe, vstřelit nějaké góly a vyhrát. Bohužel se to nepovedlo. Ale musíme být rádi, že se kvalifikace vyvinula tak, jak se vyvinula a že jsme rozhodli už v těch zápasech předtím," řekl Suchý po utkání novinářům.

Kapitánskou pásku už navlékl v dubnu v přípravě proti Slovensku, kdy rovněž chyběli tradiční kapitáni Tomáš Rosický a Petr Čech. Tentokráte mu trenér Pavel Vrba dal důvěru i v soutěžním utkání. Zřejmě i proto, že tuto funkci vykonává také v Basileji.

"Turci dostali dárek"

"Je to velká čest a krásný pocit. Dozvěděl jsem se to během předzápasové přípravy, takže to moji přípravu na zápas neovlivnilo. Ale přál jsem si, abych jako kapitán dovedl tým k výhře," litoval.

Prohra ho mrzela o to více, že ji považuje za nespravedlivou. "Do toho prvního gólu jsme měli více ze hry, hráli jsme kombinačně, a i když tam nebylo tolik šancí, tak jsme hráli docela slušně," mínil zkušený stoper. "Naopak Turci to jen nakopávali a hráli to, co jim stačilo. Kdyby to skončilo 0:0, tak by asi byli spokojení. Jenže pak dostali dárek v podobě penalty a údržbou to dovedli k vítězství," hodnotil Suchý utkání.

Penaltu po faulu Filipa Nováka označil za spornou. "Rozhodla ta penalta, která byla trochu z ničeho. Asi se dala pískat, ale patří mezi ty spornější. Ale o tom už se nemá důvod bavit," prohlásil Suchý.

"V Nizozemsku to bude úplně jiný zápas"

"Do druhé půle jsme si říkali, že je základ uhrát nulu a snažit se něco vymyslet vepředu. Turci jen čekali na nějakou náhodu, což jim nakonec vyšlo. My se vepředu snažili, ale moc nám toho nevycházelo a Turci hráli v dobrém bloku a měli dost hráčů ve vápně. Nebylo to optimální, ale věřím, že to nebyl fotbal, na který by se nedalo koukat," řekl Suchý.

Věří, že v úterý v Nizozemsku předvedou Češi jiný výkon. Pomoci by k tomu měl i soupeř, který by měl hrát otevřenější fotbal než Turecko. "Tam to bude úplně jiný zápas. Nizozemci budou chtít hrát, uvidíme, jestli nám to bude sedět víc nebo ne. Musíme se teď hlavně dobře připravit, pauza bude krátká. Trenér už avizoval, že budou změny v sestavě. Rozhodně ale budeme chtít vyhrát," dodal Suchý.

reklama