reklama

Roudnicí obchází strach z "cinklých sázek". Mlčí i fanoušci

Dva ze čtyř policií vyšetřovaných hráčů se v neděli objevili v sestavě Roudnice proti Strakonicím. Podívejte se do naší galerie. Dva ze čtyř policií vyšetřovaných hráčů se v neděli objevili v sestavě Roudnice proti Strakonicím. Podívejte se do naší galerie. Foto: CPA
Fanoušci SK Roudnice, jejíž fotbalisté jsou prošetřování v sázkařské aféře, mlčí stejně jako celý klub.

Roudnice nad Labem - Kdo by čekal, že se mezi fotbalovými fanoušky v Roudnici nad Labem bude v těchto dnech živě diskutovat o probíhající sázkařské aféře, do níž jsou zapleteni hráči z tamního klubu, ten by se spletl. Fanoušci mlčí stejně jako celý klub.

V uplakaném nedělním odpolední se na roudnický stadion, který leží mimo malebné historické centrum města, trousí desítky diváků. Los České fotbalové ligy přál kuriózní náhodě. Domácí mužstvo se střetne se Strakonicemi, tedy s týmem, kde údajně celá sázkařská aféra v listopadu loňského roku začala.

"Úplatky tady? Já myslím, že je to všude stejné, ať jde o první nebo třetí ligu," krčí rameny jeden z fanoušků a na novinářské otázky týkající se přímo Roudnice raději nereaguje vůbec.

Zápis o utkání novináři nedostanou

"Já nevím, zase tak často sem na fotbal nechodím," odpoví vyhýbavě mladý muž, který vyrazil na zápas zjevně s přítelkyní. Častěji tak na kryté hlavní tribuně zaznívají posměšky na adresu Slavie a rezignujícího trenéra Michala Petrouše, než na vlastní svěřence.

Stejně skoupí na slovo jsou i zástupci klubu, kteří novinářům nechtějí poskytnout ani zápis o utkání. "A proč jako?" ptá se jeden z činovníků? Po odpovědi, že pro novináře na fotbalovém utkání je zápis poměrně důležitým dokumentem, prohodí s ironickým úsměvem "Ne!"

Záhy je jasné proč. Do utkání totiž nastupují dva ze čtyř policií prověřovaných fotbalistů. Jaroslav Chalupa se staví od začátku na levý kraj obrany domácích, útočník Vítězslav Brožík usedá na lavičku a do zápasu naskočí v jeho průběhu.

Dva "hříšníci" na hřišti, dva schází

Na trávníku se objevuje i dres s číslem čtyři, který obvykle nosí další z možných "hříšníků" záložník Michal Macháček, místo něho ale běhá po trávníku čerstvá posila středopolař Ladislav Kešner. Vedle Macháčka chybí v sestavě i poslední z čtveřice vyšetřovaných Ondřej Bíro.

Dostat se k rozhovoru s někým z klubu je prakticky nemožné. Od prvních minut je zřejmé, že klub v neděli se zvýšeným zájmem novinářů počítá a vyhlásil informační embargo.

Například předseda roudnického SK má už od čtvrtečního dne, kdy se kauza naplno rozjela nedostupný telefon, a sleduje zápas z okna přilehlé budovy.

Strakonice opět dostaly příděl

Při absenci informací se média pouští do různých spekulací. Jako například, že jarní výhra Roudnice 5:0 ve Strakonicích by mohla být jedním z prošetřovaných podezřelých výsledků. V neděli zápas skončil opět celkem jasným vítězstvím Roudnice, tentokrát 3:0.

Jednoznačný průběh to ale nebyl. Jen v první půli měli Jihočeši dvě tutovky. Jednou ale míč skončil na tyči a podruhé skvěle zasáhl domácí gólman. O přestávce šly týmy do kabin za stavu 1:0. Utkání se zlomilo až v druhém poločase.

Vlna zatýkání a vyšetřování začala minulý týden ve středu, kdy se také čtyři zmiňovaní roudničtí hráči nedostavili k zápasu, protože je vyslýchala policie. Stejné zatýkání proběhlo i na Slovensku, kde se už někteří hráči k ovlivňování zápasů přiznali (více si přečtěte ZDE). Kauzu má údajně na svědomí sázkařský gang z Asie, který hráče uplácel.

reklama