Citizens deklasovali Wigan a vrátili mu prohru z FA Cupu

24. 9. 2013 23:45
Fotbalisté Manchesteru City se po vítězství nad United radují během tří dnů z další vysoké výhry. | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru City deklasovali ve třetím kole Ligového poháru Wigan 5:0 a oplatili druholigovému celku nečekanou porážku z finále Anglického poháru v minulé sezoně.

Za domácí, kteří jsou jedním ze soupeřů Plzně v Lize mistrů, se poprvé trefily letní posily Stevan Jovetič a Jesús Navas.

Skóre zápasu otevřel po půlhodině hry Edin Džeko. Na 2:0 zvýšil v 60. minutě Jovetič, který po brance Yayi Tourého z přímého kopu zaznamenal sedm minut před koncem druhou trefu. Chvíli poté upravil na konečných 5:0 Navas.

Do dalšího kola prošla také Chelsea, která bez brankáře Petra Čecha porazila 2:0 třetiligový Swindon.

Chelsea - Swindon (III) 2:0

Manchester City - Wigan (II) 5:0
Sestava Man City: Pantilimon - Richards, Boyata, Lescott, Clichy - Milner, Fernandinho (46. Y. Touré), García, Lopes (71. Navas) - Jovetič, Džeko (79. Negredo).