Citizens generálka na Plzeň nevyšla, ztratili ve Stoke

14. 9. 2013 21:30
Fotbalisté Manchesteru City v posledním utkání před úterním zápasem Ligy mistrů v Plzni remizovali v anglické lize se Stoke 0:0. Premiérový start v Premier League si připsal útočník Libor Kozák.
Sergio Agüero smutně odchází po utkání Stoke - Manchester City
Sergio Agüero smutně odchází po utkání Stoke - Manchester City | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City v posledním utkání před úterním zápasem Ligy mistrů v Plzni remizovali v anglické lize se Stoke 0:0.

Poprvé v sezoně vyšli gólově naprázdno a klesli z třetí na čtvrtou příčku tabulky.

Úřadující vicemistr Manchester City musel nasadit do obrany záložníka Javiho Garcíu, v utkání v Plzni by ale na místě stopera už neměl chybět uzdravený kapitán Vincent Kompany.

Potíže měl však manchesterský tým dnes spíš vepředu, dosud nejlepší útok soutěže se totiž neprosadil.

Kozák v premiéře prohrál

Premiérový start v Premier League si připsal útočník Libor Kozák, jehož Aston Villa ale prohrála 1:2 s Newcastlem.

Kozák, který přestoupil v reprezentační přestávce za sedm milionů liber (asi 212 milionů korun) do Aston Villy, se dostal na hřiště v 67. minutě.

Prakticky ihned srovnal náskok Newcastlu jeho spoluhráč z útoku Christian Benteke, jenže soupeř se se dostal podruhé do vedení díky Gouffranovi a vyhrál 2:1.

Arsenal se dostal do čela

V sestavě Arsenalu i kvůli zranění Tomáše Rosického debutoval záložník Mesut Özil, který je s cenou 42,4 milionu liber (asi 1,3 miliardy korun) nejdražší posilou "Kanonýrů" v historii.

Londýnský tým se dostal do vedení nad Sunderlandem v 11. minutě právě po akci německého středopolaře, na jejímž konci byl Olivier Giroud a trefil se i ve čtvrtém zápase.

Po přestávce však soupeř, v jehož základní sestavě znovu nechyběl pravý bek Ondřej Čelůstka, srovnal z penalty zásluhou Gardnera.

Favorizovaný Arsenal nicméně svěřencům trenéra Paola Di Cania první body v sezoně nenechal a díky dvěma gólům Aarona Ramseyho vyhrál 3:1.

Týmu Arséna Wengera to stačilo na posun do čela tabulky. Vede o skóre před Tottenhamem a Liverpoolem, který má ale k dobru pondělní dohrávku se Swansea.

Moyes poprvé vyhrál na Old Trafford

Manchester United porazil Crystal Palace 2:0 a po dvou ztrátách se dočkal výhry.

Trenér David Moyes oslavil premiérové vítězství na domácím stadionu, které jeho tým posunulo za městského rivala na páté místo tabulky.

United čekali na vedoucí gól až téměř do přestávky, pak jim k němu pomohl Kagisho Dikgacoi.

Po jeho faulu na Ashleyho Younga nařídil rozhodčí penaltu a navíc jihoafrického záložníka vyloučil. Robin van Persie se z jedenácti metrů nemýlil.

Druhý gól přidal v závěru Wayne Rooney, jenž nastoupil s polstrovanou černou čelenkou, která kryla hlubokou tržnou ránu na jeho čele.

Everton si doma poradil s Chelsea

Prvního ligového vítězství na lavičce Evertonu se po třech remízách dočkal trenér Roberto Martínez, jehož tým na domácím hřišti porazil Chelsea 1:0.

Petra Čecha v brance hostů překonal těsně před přestávkou hlavičkou Steven Naismith, a přestože Chelsea měla v druhé půli množství šancí, ke změně skóre žádná nevedla.

Kouč José Mourinho tak po svém návratu na lavičku londýnského celku utrpěl první ligovou prohru.

West Bromwich bez zraněného útočníka Matěje Vydry se ve čtvrtém zápase konečně jako poslední z týmů v soutěži dočkal vstřelené branky.

Na hřišti Fulhamu srovnal v třetí minutě nastavení druhé půle McAuley a zařídil remízu 1:1.