Citizens končí v Ligovém poháru, Chelsea jde s přehledem dál

26. 9. 2012 8:28
Fernando Torres se trefil i v Ligovém poháru.
Fernando Torres se trefil i v Ligovém poháru. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea nastříleli šest gólů Wolverhamptonu a suverénně postoupili do čtvrtfinále anglického Ligového poháru.

Se soutěží se naopak překvapivě loučil už ve třetím kole ligový mistr Manchester City a také třetí tým aktuální tabulky Premier League Everton.

Chelsea se soupeřem příliš nemazlila

Chelsea, která Ligový pohár vyhrála v letech 1965, 1998, 2005 a 2007, vedla nad Wolverhamptonem po 17 minutách už 3:0.

Pak přidala další tři branky a postup slavila i s pomocí kapitána Johna Terryho, který dva dny netrénoval a zpovídal se před národní asociací kvůli údajným rasistickým urážkám Antona Ferdinanda z Queens Parku.

V brance favorita tak vůbec nechyběl český gólman Petr Čech, který pravidelně úvodní kola menšího ze dvou anglických pohárů (na ostrovech se ještě hraje F.A. Cup) vynechává.

Padl Manchester City i Everton

Velkým překvapením naopak zápas v Manchesteru, kde domácí Citizens nestačili na Aston Villou a prohráli s ní 2:4 v prodloužení. Úřadující angličtí šampióni přitom v zápase dvakrát vedli. Do kolen je ale srazil nejprve vlastní gól Barryho a poté dvě trefy rychlíka Agbonlahora.

Ještě nečekanější výsledek se zrodil v Leedsu, kde 14. celek uplynulého ročníku druhé anglické ligy porazil 2:1 Everton, momentálně třetí tým Premier League. V brance hostí se představil slovenský reprezentační brankář Ján Mucha.