Citizens nasázeli bezmocnému Liverpoolu tři góly

3. 1. 2012 23:15
City - Liverpool 3:0, Tottenham - WestBrom 1:0
Sergio Agüero.
Sergio Agüero. | Foto: Reuters

Londýn - Téměř čtyři hodiny nevstřelili fotbalisté Manchesteru City gól v anglické Premier League. Ve 20. kole soutěže si to ale vynahradili měrou vrchovatou.

V atraktivním utkání doma porazili Liverpool jednoznačně 3:0 a zůstávají na čele ligy. První ránu hostům zasadil již po deseti minutách kanonýr Sergio Agüero.

Kuyt ztratil míč v hloubi pole, David Silva přiťukl míč argentinskému střelci a ten z dálky prostřelil nejistého Reinu.

Chelsea rozhodla v 89. minutě, Arsenal padl v nastavení
Po United prohráli i Citizens. Gólem z 93. minuty

Agüero zaznamenal čtrnáctý gól sezony a na vedoucího muže tabulky střelců Robina van Persieho z Arsenalu ztrácí tři trefy.

Druhý gól přišel po půlhodině hry a znovu asistoval Španěl Silva. Jeho precizně zahraný rohový kop umístil od břevna do sítě Reds Yaya Touré.

Liverpoolu svitla naděje ve druhé půli, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Gareth Barry. Jenže místo snížení přišel třetí gól v jeho brance.

Slovenský stoper Škrtel ve vápně fauloval Yayu Tourého a James Milner kopl penaltu přesně do horního rohu.

Třetí místo za týmy z Manchesteru stále drží poměrně překvapivě Tottenham. Kohouti doma na White Hart Lane díky jediné brance Jermaina Defoea porazili Wigan.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo:

Tottenham - West Bromwich 1:0 (63. Defoe), Wigan - Sunderland 1:4 (62. Rodallega - 45.+4 Gardner, 55. McClean, 73. Sessegnon, 80. Vaughan), Manchester City - Liverpool 3:0 (10. Agüero, 33. Y. Touré, 75. Milner z pen.).