Citizens nezaváhali a po výhře nad WBA vedou Premier League

10. 8. 2015 23:15
Obránce Manchesteru City Vincent Kompany po výhře svého týmu.
Obránce Manchesteru City Vincent Kompany po výhře svého týmu. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City zahájili anglickou ligu hladkým vítězstvím 3:0 na hřišti West Bromwiche.

Dva góly dal v prvním poločase záložník z Pobřeží Slonoviny Yaya Touré, třetí přidal po změně stran belgický obránce Vincent Kompany a anglický vicemistr se hned ujal vedení v tabulce Premier League. V příštím kole bude první místo hájit v souboji s mistrovskou Chelsea.

Touré otevřel v dohrávce úvodního kola skóre už v deváté minutě tečovanou střelou, druhý zásah přidal o čtvrt hodiny později povedenou ranou po přihrávce bývalého sparťana Wilfrieda Bonyho. Týmový kapitán Kompany zpečetil v 59. minutě skóre hlavou po rohu Davida Silvy.