Citizens odčinili dvě prohry v řadě. Tabulku vede Liverpool

Aktualizováno 5. 10. 2013 21:15
Fotbalisté Manchesteru City porazili v 7. kole Premier League na svém hřišti Everton 3:1, a odčinili tak předchozí ligovou porážku s Aston Villou a prohru v zápase Ligy mistrů s Aston Villou.
Citizens sice od 16. minuty prohrávali, ještě do konce první půle však skóre otočili. Vítěznou branku vstřelil ve 45. minutě Sergio Agüero. | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru City porazili v 7. kole Premier League na svém hřišti Everton 3:1, a odčinili tak předchozí ligovou porážku s Aston Villou a prohru ve středečním zápase Ligy mistrů s Aston Villou.

V tabulce se tak posunuli před svého soupeře a Tottenham na třetí místo, Everton, který utrpěl první porážku v ligové sezoně, klesl na páté místo, když na svého soupeře ztrácí dva body.

Výhru Reds opět řídili Suárez a Sturridge

Do čela tabulky se dostal po páté výhře v ligové sezoně městský rival Evertonu FC Liverpool, který doma porazil Crystal Palace rovněž 3:1.

Reds už v 17. minutě po trefách Luise Suáreze a Daniela Sturridgeho vedla 2:0. Suárez, který hrál na Anfield Road poprvé v sezoně poté, co si odpykal desetizápasový trest, se trefil ve druhém ligovém zápase v sezoně už potřetí, Sturridge si šestým gólem upevnil vedení v čele tabulky ligových střelců.

Na 3:0 zvýšil ve 37. minutě z penalty Steven Gerrard, který si připsal 99. gól v Premier League. Hosté pak už jen snížili zásluhou gólu Dwighta Gayleho z druhého poločasu.

Liverpool se dostal v tabulce o bod před Arsenal, ten však čeká v neděli zápas na hřišti West Bromwiche.

Sturridgeho stíhá v tabulce střelců autor pěti gólů Loic Rémy, který dvěma zásahy rozhodl o výhře Newcastlu v Cardiffu 2:1.

Citizens vylepšili klubový rekord

Přestože Everton vedl od 16. minuty díky zásahu Romela Lukaka, hned vzápětí vyrovnal Álvaro Negredo a v závěru prvního poločasu otočil vedení na stranu Citizens Sergio Agüero.

Výhru si tým z Manchesteru pojistil v 69. minutě, když Agüero sice poslal pokutový kop do tyče, míč se však od hlavy brankáře Toffies Tima Howarda odrazil do brány.

Citizens tak vylepšili klubový rekord, když skórovali v posledních 54 domácích ligových zápasech.

Fotbalisté konkurenčních United po dvou porážkách zvítězili, poslední Sunderland zdolali 2:1.

United otočili zápas díky Januzajovi

Hráči United vstoupili do zápasu s posledním týmem tabulky špatně. Už v páté minutě stopeři Phil Jones a Rio Ferdinand nedokázali odvrátit centr Emanuela Giaccheriniho, míč naservírovali Craigu Gardnerovi a ten otevřel skóre.

Radoval se i bek Ondřej Čelůstka, který se ve druhém utkání pod dočasným koučem Kevinem Ballem vrátil do základní sestavy Sunderlandu.

Právě ze strany českého obránce, který byl ve čtvrtek premiérově povolán do národního týmu pro zápasy kvalifikace MS na Maltě a v Bulharsku, ale přišel v 55. minutě centr Patrice Evry na vyrovnávací gól Adnana Januzaje.

Osmnáctiletý Belgičan, hrající poprvé v základní sestavě United, o šest minut později vstřelil ještě jednu branku a otočil skóre.