Citizens ovládli šlágr, Chelsea srazila neproměněná penalta

24. 2. 2013 16:34
Petra Čecha v brance londýnského týmu překonali dokonalými střelami Yaya Touré a Carlos Tévez.
Yaya Touré právě rozhodl duel proti Chelsea.
Yaya Touré právě rozhodl duel proti Chelsea. | Foto: Reuters

Manchester - Skvělý zákrok Joe Harta proti pokutovému kopu Franka Lamparda a dvě dokonalé střely, na které Petr Čech nemohl dosáhnout. Takové byly rozhodující momenty šlágru 27. kola anglické Premier League, v němž Manchester City doma na Etihad Stadium zdolal londýnskou Chelsea 2:0.

Citizens ukořistili důležité tři body a upevnili si pozici na druhém místě ligové tabulky. Náskok na Chelsea nyní činí přesvědčivých sedm bodů. Výhra City nahrála i Tottenhamu a Arsenalu. Další dva londýnské týmy totiž ztrácí na třetí místo zajišťující účast v Lize mistrů bod, respektive dva.

Hart napravil chybu a rozesmutnil Lamparda

Svěřenci trenéra Manciniho začali velmi aktivně a od začátku Chelsea přehrávali. Brzy přišly velké šance, při kterých se musel vytáhnout Čech. Ten si reflexivně poradil třeba s hlavičkou Nastasiče nebo dalekonosnou dělovkou Rodwella. Další nadějné šance přitom spálil Sergio Agüero.

Jako blesk z čistého nebe proto přišla situace z 51. minuty. Hart ve vápně zfauloval Dembu Ba a sudí Chris Foy nařídil pokutový kop. Anglický brankář ale svou chybu napravil, když dokázal Lampardovu střelu vyrazit.

Brilantní střely Tourého a Téveze Čech nechytil

Penaltový neúspěch jako by hosty srazil na kolena. Citizens rázem svůj tlak ještě vygradovali a brzy jej opepřili úvodním gólem. Silva našel zpětnou přihrávkou Yayu Tourého, ten se vrhnul do vápna a precizní technickou střelou nedal Čechovi šanci.

Domácí poté v pohodě kontrolovali hubené vedení a hrozili z rychlých protiútoků. Jeden z nich zakončil pět minut před koncem parádní ranou do horního rohu střídající Carlos Tévez. Etihad Stadium vybouchl nadšením a Citizens už vedení v pohodě udrželi.

V druhém nedělním zápase Newcastle porazil Southampton 4:2 a vzdálil se sestupovým pozicím. Hosté, kteří v minulém kole šokovali výhrou nad Manchesterem City, šli brzy do vedení. Jenže United nakonec otočili skóre.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:

Manchester City - Chelsea 2:0
Branky: 63. Y. Touré, 85. Tévez

Newcastle - Southampton 4:2
Branky: 33. Sissoko, 42. Cissé, 67. Cabaye z pen., 79. vlastní Hooiveld - 3. Schneiderlin, 50. Lambert

1. Manchester United 27 22 2 3 64:31 68
2. Manchester City 27 16 8 3 50:24 56
3. Chelsea 27 14 7 6 55:30 49
4. Tottenham 26 14 6 6 44:30 48
5. Arsenal 27 13 8 6 52:30 47
6. Everton 27 10 12 5 41:34 42
7. West Bromwich 27 12 4 11 38:36 40
8. Liverpool 27 10 9 8 49:34 39