Citizens udrželi náskok v čele, Chelsea konečně vyhrála

5. 11. 2011 21:00
QPR - Man City 2:3, Man United - Sunderland 1:0
Alex Ferguson dostal dárek k nedělnímu 25. výročí na lavičce United
Alex Ferguson dostal dárek k nedělnímu 25. výročí na lavičce United | Foto: Reuters

Newcastle - Fotbalisté Newcastlu United pokračují ve své vítězné jízdě, když v 11. kole Premier League porazili na svém hřišti liverpoolský Everton 2:1.

Vyhráli už potřetí v řadě a spolu s vedoucím Manchesterem City si stále udržují neporazitelnost v soutěži.

O své výhře rozhodl Newcastle už v prvním poločase, když se do vlastní sítě trefil obránce Evertonu Johnny Heitinga, na 2:0 poté zvýšil Ryan Taylor. V závěru první půle pak konečný výsledek stanovil evertonský Jack Rodwell.

"Straky" se sice nakrátko posunuli v tabulce na druhé místo před Manchester United, ten však jejich útok odrazil, když doma porazil Sunderland "zásluhou" vlastního gólu odchovance United v dresu Sunderlandu Wese Browna.

Hráči United tak dali předčasný dárek devětašedesátiletému trenérovi Alexi Fergusonovi, který v neděli oslaví 25 let působení na lavičce United. Dárek mu dalo i vedení klubu, které po něm pojmenovalo severní tribunu na stadionu Old Trafford.

Newcastle znovu vyhrál a v anglické lize je třetí
VIDEO Zemřel mu syn, přesto šel na hřiště a dal gól
Čtvrt století u United. K čemu byl Fergiemu slavný fén?

Pětibodový náskok na čele si udželi fotbalisté Manchesteru City, kteří po výhře 3:2 na hřišti Queens Park Rangers prodloužili svou bilanci v této sezoně na deset výher a jednu remízu.

Citizens sice prohrávali na stadionu Loftus Road od 28. minuty zásluhou Bothroyda 0:1, těsně před poločasem však desátý gól v sezoně vstřelil Edin Džeko.

V 52. minutě otočil skóre David Silva, jenže 21 minut před koncem vyrovnal na 2:2 Islanďan Heidar Helguson. Poslední slovo však měl v 74. minutě záložník Citizens Yaya Touré.

Chelsea konečně vyhrála, Čech si ale zlomil nos

V kontaktu s čelem zůstává Chelsea, která po čtyřech zápasech bez výhry zvítězila gólem Franka Lamparda 1:0 v Blackburnu, a odčinila tak debakl 3:5 z předchozího ligového zápasu proti Arsenalu. Na Newcastle tak ztrácí stále tři body.

Problémy nejen jí, ale i české reprezentaci, dělá zpráva, že si brankář Petr Čech už v 9. minutě po srážce se spoluhráčem Ashleym Colem zlomil nos, kvůli silnému krvácení z nosu byl ošetřován, a zhruba sedm minut se proto nehrálo.

Petr Čech si zlomil nos a je ohrožen jeho start proti Černé Hoře
Petr Čech si zlomil nos a je ohrožen jeho start proti Černé Hoře | Foto: Sport

I když zápas dochytal, je ohrožen jeho start v baráži o účast na Euru proti Černé Hoře.

Ve vítězné jízdě naopak pokračuje Arsenal, který doma porazil 3:0 West Bromwich Albion. Gól ve čtvrtém ligovém zápase v řadě si připsal nizozemský kapitán týmu Robin van Persie, který si jedenáctou branku v sezoně pojistil vedení v čele tabulky střelců.

Arsenal, který vyhrál už počtvrté v řadě, sice zůstává sedmý, bodově se však dotáhl na dvojici Tottenham - Liverpool.

Druhý jmenovaný tým opět nedokázal zvítězit na domácím hřišti, když po remíze s nováčkem z Norwiche tentokrát dělil body po bezbrankové remíze s dalším nováčkem ze Swansea.

Na osmé místo před Norwich se dostali fotbalisté Aston Villy, kteří zásluhou dvou gólů Darrena Benta porazili právě nováčka soutěže 3:2.

Newcastle - Everton 2:1 (12. vlastní Heitinga, 29. Taylor - 45.+2 Rodwell), Arsenal - West Bromwich 3:0 (22. Van Persie, 39. Vermaelen, 74. Arteta), Aston Villa - Norwich 3:2 (30. a 62. Bent, 48. Agbonlahor - 25. Pilkington, 77. Morison), Blackburn - Chelsea 0:1 (51. Lampard), Liverpool - Swansea 0:0, Manchester United - Sunderland 1:0 (45.+1 vlastní Brown), QPR - Manchester City 2:3 (28. Bothroyd, 69. Helguson - 43. Džeko, 52. Silva, 74. Y. Touré).