Citizens vyhráli penaltové drama s Liverpoolem a získali Ligový pohár

28. 2. 2016 20:39
Fotbalisté Manchesteru City získali počtvrté v historii anglický Ligový pohár. Ve Wembley hráli s Liverpoolem po 120 minutách 1:1, penalty zvládli i přes nepovedený start lépe a zvítězili v nich 3:1.
Radost hráčů Citizens a pózování s trofejí
Radost hráčů Citizens a pózování s trofejí | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City získali počtvrté v historii anglický Ligový pohár. Ve Wembley hráli s Liverpoolem po 120 minutách 1:1, penalty zvládli i přes nepovedený start lépe a zvítězili v nich 3:1. Liverpool tak nerozšířil sbírku osmi triumfů, díky které je nejúspěšnějším týmem v soutěži.

V prvním poločase se do jediné výrazné šance dostal útočník Agüero, jeho pokus ale liverpoolský gólman Mignolet vytěsnil na tyč. Krátce po změně stran belgický brankář zaváhal při Fernandinhově střele z úhlu; záložník Citizens vstřelil gól v semifinále i finále Ligového poháru.

Vzápětí mohl po pěkné kombinaci vyrovnat Milner, branku Caballera, který dostal přednost před obvyklou jedničkou Hartem, ale přestřelil. Na druhé straně se sám před Mignoletem ocitl Sterling, zblízka však minul. V 62. minutě spadl ve vápně po souboji s Morenem Agüero, rozhodčí Oliver ale penaltu neodpískal. Argentinský kanonýr poté mohl zvýšit, jenže Mignoleta podruhé nepřekonal.

V 83. minutě se Liverpool dostal k první střele na branku a hned z toho byl vyrovnávací gól. Po Lallanově střele se míč od tyče odrazil ke Coutinhovi a ten vstřelil svůj pátý gól v šestém zápase proti Citizens. Potřetí za sebou se tak stalo, že se finále Ligového poháru s účastí Liverpoolu prodlužovalo.

Také v prodloužení došlo k souboji Agüera s Mignoletem a úspěšnější byl znovu gólman Liverpoolu. V druhém poločase nastaveného času se více do zakončení dostávali domácí, Caballero ale podruhé překonán nebyl a následovaly penalty.

Rozstřel odstartoval lépe Liverpool. Can střelou doprostřed branky skóroval a za hosty trefil Fernandinho pouze tyč. V dalších třech sériích ale slavili úspěch pouze svěřenci Manuela Pellegriniho. Gólman Caballero zneškodnil nepřesvědčivé pokusy Leivy, Coutinha a Lallany, za Citizens se trefili Navas, Agüero a Yaya Touré, který tak uspěl v souboji bratrů. Liverpoolský obránce Kolo Touré do zápasu naskočil ve 25. minutě.

"Není to nejlepší způsob, vyhrát pohár po penaltách. Spíše je nejméně férový. Měli jsme v zápase mnoho šancí, které zůstaly nevyužity. Je šílené, že s nimi budeme hrát znovu tak brzy," připomněl kapitán vítězů Vincent Kompany středeční ligový zápas, ve kterém se Citizens se stejným soupeřem utkají v Liverpoolu. "Hráli dobře, ale my si vytvářeli šance. Jsem na tenhle klub pyšný," dodal.

Finále anglického fotbalového Ligového poháru ve Wembley:

Liverpool - Manchester City 1:1 po prodl. (1:1, 0:0), na pen. 1:3

Branky: 83. Coutinho - 49. Fernandinho. Proměněné penalty: Can - Navas, Agüero, Y. Touré.